Αρχική Επικαιρότητα Διάφορα Εφηβικό:«Καθάρισε» στην επανάληψη!

Εφηβικό:«Καθάρισε» στην επανάληψη!

0
efiviko diagoras-digenis

Με ένα γκολ του Πετρά στο δεύτερο ημίχρονο (45΄), ο Διαγόρας επικράτησε του Διγενή με 1-0 στο ΕΑΚ, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του εφηβικού Πρωταθλήματος (όμιλος Ρόδου).
Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την κατοχή, χωρίς ωστόσο να μπορούν να απειλήσουν άμεσα την εστία του Μιχαλάκη. Από την άλλη, η ομάδα του Αντώνη Αττιτή είχε περισσότερο, παθητικό ρόλο μέχρι την ανάπαυλα. Στην επανάληψη τα πράγματα άλλαξαν με τον Διγενή να εμφανίζεται καλύτερος. Παρόλα αυτά ο “γηραιός” ήταν αυτός που κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκόρ με ένα μακρινό φάουλ του Πετρά. Στα τελευταία λεπτά οι Κοσκινιάτες πίεσαν, ωστόσο δεν άλλαξε κάτι μέχρι το φινάλε.
Διαιτήτευσε ο κ. Γιαννουκάς (Βλάχος, Αλεξίου)
ΔΙΑΓΟΡΑΣ: Ζαχαρίου, Κόρλος, Πετράς Κ., Διαμαντής, Πότσης, Κόρλος Δ., Καματερός, Μουστούκης, Καλογήρου, Βισβικης, Ρούσος (Έπαιξαν και οι Τυπάλδος, Κοτσιφός, Νικολού και Πετράς Σ.)
ΔΙΓΕΝΗΣ: Μιχαλάκης, Θεοδοσίου, Σταματουλλάς, Κατσαμάκης, Φλάγκος, Κούτσι, Χεκιμάι, Δραμουντανής, Shehv, Tζουανάκης, Αντωνίου (Έπαιξε και ο Παπαθανασίου)