Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Δόξα Ψίνθου – Άγιος Λουκάς 5 – 0

Δόξα Ψίνθου – Άγιος Λουκάς 5 – 0

1
9

Άνετη φιλική νίκη με σκορ 5 – 0 πέτυχε στο γήπεδο της η Δόξα Ψίνθου επί του Αγίου Λουκά Αφάντου. Σε μεγάλη ημέρα βρέθηκε ο Μιχάλης Λυριστής ο οποίος σημείωσε χατ τρικ και έδειξε σε πολύ καλή κατάσταση. Το ημίχρονο έκλεισε με 1 – 0 χάρις σε ένα γκολ που πέτυχε ο Λυριστής με σουτ στην κλειστή γωνία. Ο ίδιος παίκτης πέτυχε στην επανάληψη άλλα δυο τέρματα (ένα με φάουλ και ένα με πλασέ) κάνοντας το 3 – 0. Ο Χατζηνικόλας με ωραία προσπάθεια και σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 4 – 0 και ο Μπαρμπαντώνης με σουτ διαμόρφωσε το τελικό 5 – 0.
ΔΟΞΑ ΨΙΝΘΟΥ: Τόππος, Στελλάς, Μπαρμπαντώνης, Κατσιδώνης, Μπατέστας, Τσοπάνογλου, Καλόψυχος, Λυριστής, Πλύγκος, Οχτάρας, Γιώργος Παπανικολάου (Έπαιξαν και οι Ρουμελιώτης, Γκίκας, Χατζηνικόλας, Κοντογεωργάκης, Κωστομοίρης, Μαχραμάς και Χατζηνικόλας)