Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Άλλη μια νίκη για τον Αστέρα

Άλλη μια νίκη για τον Αστέρα

0
6

Άλλο ένα φιλικό παιχνίδι στο πλαίσιο της προετοιμασίας τους έδωσαν Αστέρας Παστίδας και Ηρακλής Μαριτσών στο γήπεδο του πρώτου. Νικητές αναδείχθηκαν οι γηπεδούχοι με σκορ 3-1. Το παιχνίδι γενικά είχε ρυθμό και η μπάλα παιζότανε γρήγορα, δείγμα της διάθεσης που είχανε οι ποδοσφαιριστές και των δύο ομάδων. Ο Αστέρας προηγήθηκε στο σκορ. Έπειτα από κόρνερ του Πάπα προς το δεύτερο δοκάρι, εκεί καραδοκούσε ο Καρύδης αφύλαχτος, ο οποίος με δυνατή-σκαστή κεφαλιά έκανε το 1-0 που έμελλε να είναι και το τελικό αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη ο Πάπα από θέση τετ α τετ διπλασίασε τα τέρματα για την ομάδα του ενώ ο Καρίκης με πλασέ από το ύψος της μικρής περιοχής, έβαλε ξανά τους Μαριτσενούς στο παιχνίδι. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να ασκήσουν πίεση, όμως η καλά οργανωμένη άμυνα των γηπεδούχων, δεν έδωσε δικαίωμα να απειληθεί η εστία τους. Έτσι λίγο πριν την λήξη ο Πάπα και πάλι μετά από πάσα του Πολυχρόνη από θέση πάλι τέτ α τετ, με ψύχραιμο και πάλι πλασέ διαμόρφωσε το τελικό 3-1.
ΑΣΤΕΡΑΣ: Παπαμιχαήλ, Καρύδης, Φιακέτης, Χαριτάκης, Ζερβός, Καλαγρής, Δραγάτης, Λενιού, Ζωάννου, Πάπα, Διακάκης. ( Έπαιξαν και οι Στέλλιου, Αυγενικού Σ., Πολυχρόνης, Κονόμι)