Αρχική Αθλητικά νέα Football League & Γ' Εθνική “Διπλό” με Χρυσόπουλο στον πάγκο για τη Ρόδο

“Διπλό” με Χρυσόπουλο στον πάγκο για τη Ρόδο

0

Η Ρόδος κατάφερε να φύγει με τη νίκη (0-1) από το Γύθειο, χάρη σε γκολ του Βουκελάτου στο 80ο λεπτό, απέναντι στον Πανγυθεατικό, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής του 3ου ομίλου της Γ’ Εθνικής. Αυτή ήταν η πρώτη εμφάνιση του Δημήτρη Χρυσόπουλου στον πάγκο των «πρασίνων», και η αρχή ήταν ιδανική. Μετά τα πρώτα 25 λεπτά, κατά τα οποία οι γηπεδούχοι είχαν κάποιες ευκαιρίες, η Ρόδος ανέβασε ρυθμό, κυριάρχησε ιδιαίτερα στο δεύτερο ημίχρονο, και κατέκτησε τελικά τη νίκη, επιστρέφοντας στις επιτυχίες.
Οι συνθέσεις:
Πανγυθεατικός: Καβαλιώτης, Ζαΐμι, Κουντούρης (78’ Ανδρεανίδης), Αναστασάκος, Κουρτέσης, Σεντζόλι, Γεωργιακάκης, Σαρηασλάνογλου (75’ Κρεβατάς), Μάλης (90’ Μπουρελάκος), Μαλτέζος, Γιαννόπουλος.
Ρόδος: Μπλατσιώτης, Κορακιανίτης (46’ Ιμεραλιλάι), Σουλάι, Μίχος, Χρήστου, Μαρινάκης, Κότζα (87’ Μεσσήνης), Βουκελάτος, Βουργουντζής (71’ Σπαρτιάτης), Φρέρης (46’ Λαζελάρι), Νικολόπουλος.