Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Ρόδος – Λάρισα 1-4: Το μήνυμα των φιλάθλων επισκίασε την ήττα

Ρόδος – Λάρισα 1-4: Το μήνυμα των φιλάθλων επισκίασε την ήττα [vid]

0

Η Λάρισα επικράτησε με 4-1 εκτός έδρας κόντρα στην Ρόδο στο πλαίσιο φιλικής αναμέτρησης που διεξήχθη στο «Δημοτικό στάδιο Ρόδου».

Οι τελευταίες εξελίξεις και το κόψιμο του φακέλου της Ρόδου, δεν έμεινε αναπάντητο από τους φιλάθλους του συλλόγου. Ειδικότερα λίγα λεπτά πριν την σέντρα του φιλικού, οι φίλοι των «ελαφιών» έστειλαν το δικό τους ηχηρό μήνυμα. Συγκεκριμένα όντας εντός αγωνιστικού χώρου κρατούσαν ένα πανό που συγκέντρωσε πάνω του τα βλέμματα και το οποίο έγραφε: «Κάτω τα βρωμόχερα σας από την Ρόδο».

Στα της αναμέτρησης, η Λάρισα εμφανίστηκε καλύτερη και πιο έτοιμη στον αγωνιστικό χώρο. Τα γκολ της νίκης ήρθαν από τους Συμελίδη (τέταρτο λεπτό), Κούστα (69′) και Μαυριά (δις στο 73′ & 81′). Από την πλευρά της Ρόδου είχε προσωρινά ισοφαρίσει ο Θανάσης Παπάζογλου στο 64ο λεπτό.

ΑΕΛ (Φραντζέσκος): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου, Ηλιάδης, Θεολόγου, Μαϊδανός, Κ. Παπαγεωργίου, Κολομπίνο, Γλυνός, Συμελίδης, Νικολιάς, Όγκμποε.

Αγωνίστηκαν ακόμα οι Μπέρτος, Μαξιμένκο, Πατράλης, Γρηγορόπουλος, Μιλτιάδης, Κούστα, Γιάκος, Μαυριάς.