Αρχική Αθλητικά νέα Άλλα Σπορ Ποδηλασία: Πολύ καλές εμφανίσεις

Ποδηλασία: Πολύ καλές εμφανίσεις

0
podilates vathro2

Πολύ καλή εμφάνιση έκαναν οι αθλητές που συμμετείχαν στο 1ο Κύπελλο Πίστας στην Αθήνα το περασμένο Σαββατοκύριακο 30-31 Μαρτίου. Πολλές συμμετοχές, υψηλό επίπεδο και δυνατοί ρυθμοί ήταν τα χαρακτηριστικά των αγώνων. Ο Κελεπέρας Δανιήλ στην κατηγορία Εφήβων πήρε την 1η θέση και το χρυσό μετάλλιο στο αγώνα Πόντων, την 9η θέση στα 200μ ταχύτητα και την 11η θέση στον αγώνα Σκρατς, ανάμεσα σε 19 αθλητές. Η Παυλή Αθηνά στην κατηγορία Γυναικών κατέλαβε την 2η θέση και το αργυρό μετάλλιο στα 500μ ατoμική χρονομέτρηση, την 3η θέση κα το χάλκινο μετάλλιο στα 200μ ταχύτητα και την 4η θέση στον αγώνα Σκρατς. Οι αθλητές μας στην κατηγορία Παίδων, στην πρώτη τους επίσημη συμμετοχή στην πίστα του Ολυμπιακού ποδηλατοδρομίου, κατάφεραν να ξεπεράσουν την απειρία τους και να καταλάβουν καλές θέσεις. Ο Λουτσιός Φώτης 5ος στον αγώνα Σκρατς και 7ος στα 200μ ταχύτητα στους 28 αθλητές. Ο Κούρος Αγαπητός 11ος στα 200μ ταχύτητα και 11ος στον αγώνα σκρατς. Ο Αρναουτάκης Κωνσταντίνος 15ος στα 200μ ταχύτητα ανάμεσα σε 28 αθλητές και 15ος στον αγώνα Σκρατς ανάμεσα σε 24 αθλητές.Οι αθλητές μας συνεχίζουν την προετοιμασία τους και ετοιμάζονται για το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Πίστας στις 11-14 Απριλίου 2013.