Αρχική Αθλητικά νέα Μπάσκετ Άρεσε το 1ο XXsports 3on3 basketball

Άρεσε το 1ο XXsports 3on3 basketball

2

Οι L.A Rabbits ήταν οι μεγάλοι νικητές της πρώτης φάσης του XXSPORTS 3on3 Basketball Tournament που πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Λειβάδας Αρχαγγέλου. Οι νικητές επικράτησαν με 10-3 της Χαράκι Team στον μεγάλο τελικό, με τους φιναλίστ να αγωνίζονται στον μεγάλο τελικό δίχως τον κορυφαίο παίκτη τους, Ντιέγκο Καπιτάνο. Αμφότερες οι δύο ομάδες εξασφάλισαν την συμμετοχή τους στην τελική φάση που θα πραγματοποιηθεί στις 22 Αυγούστου στο Δ.Α.Κ Καλλιπάτειρα

Την τρίτη θέση της διοργάνωσης κατέκτησαν οι L.O.S Arhaggelos που επικράτησαν με 9-2 των Long Island Bucks στον μικρό τελικό. Επιπλέον αν δεν συμμετάσχουν στα τουρνουά της Αρχίπολης η της Σορωνής, θα περιμένουν να μάθουν στις 8 Αυγούστου για το αν εξασφάλισαν έξτρα εισιτήριο για την τελική φάση ως καλύτεροι τρίτοι.

Τέλος ο Μιχάλης Κιόττου των Long Island Bucks ήταν ο μεγάλος νικητής στον διαγωνισμό τριών πόντων, καθώς επικράτησε του Τάσου Μαγιόγλου των L.A Rabbits στον τελικό.

Η πρώτη διοργάνωση στέφθηκε με απόλυτη επιτυχία κι αυτό οφείλεται στην διάθεση που έδειξε εξ αρχής η ομάδα οικοδεσπότης του Α.Σ.Κ Αρχάγγελος, με ανθρώπους που αγαπάνε το άθλημα όσο λίγοι. Όλα αυτά βέβαια με την πολύτιμη συμβολή του Δ.Ο.Π.Α.Ρ. που αγκάλιασε από την πρώτη στιγμή το όλο εγχείρημα.