Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ “Ζέσταμα”‘ ενόψει final 4

“Ζέσταμα”‘ ενόψει final 4

0

Εύκολη νίκη με σκορ 3 – 0 σετ σε βάρος του Ήλιου Ιαλυσού πέτυχε σήμερα η ομάδα Κορασίδων της Τελχινίδας, σε παιχνίδι που έγινε στο Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο της Ρόδου και ολοκλήρωσε έτσι τις υποχρεώσεις της στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Λίγες ημέρες πριν από το final 4 της Κρεμαστής, η ομάδα του Νίκου Τσιντομηνά έδειξε έτοιμη για να διεκδικήσει τον τίτλο. Η Τελχινίδα ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο της και δίκαια έφθασε στην κατάκτηση της νίκης, με τον Ήλιο πάντως να κάνει τη δική του προσπάθεια.

Τα σετ του αγώνα είναι τα ακόλουθα: 25-11 (20’), 25-17 (19’), 25-19 (25’)

ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ: Δογιάμα Α., Δογιάμα Χ., Μαστόρου Ε., Μπεκίρογλου, Ζωγράφη Ρ., Μαθιουδάκη, Ζωγράφη Ι., Τερζίου, Μαστόρου Δ., Σουσάρι, Γκιζέττη
ΗΛΙΟΣ ΙΑΛΥΣΟΥ: Αλιράι, Ντούρα, Πόντο, Σιμελίδου, Παναγιώτη, Πολιτίδου, Σιδηροπούλου, Καμπούρη, Παπαδοπούλου, Τσανάι, Τζόγια