Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Χωρίς βαθμό παρέμεινε η Τελχινίδα

Χωρίς βαθμό παρέμεινε η Τελχινίδα

2
telxinida pallini

Χωρίς βαθμό στην τελευταία θέση της βαθμολογίας έμεινε η γυναικεία ομάδα βόλεϊ της Τελχινίδας, μετά τη νέα ήττα της, αυτή τη φορά από τον ΑΟ Παλλήνης, μια αγωνιστική πριν από το φινάλε του πρώτου γύρου στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Κατηγορίας. Δυστυχώς, η ομάδα της περιοχής μας δεν έχει πάρει ακόμα ούτε βαθμό.
Στα καθαρά αγωνιστικά του αγώνα με την Παλλήνη, το παιχνίδι άρχισε με τις γηπεδούχες να κάνουν κακή υποδοχή, την άμυνά τους να μην μπορεί να σταματήσει τις δυνατές επιθέσεις των αντίπαλων και το ταμπλό να γράφει 0-7. Στη συνέχεια μια μικρή αντίδραση της Τελχινίδας έκανε το σκορ αρχικά 6-10 και στη συνέχεια 11-15. Η Παλλήνη όμως έχοντας καλά ποσοστά στη επίθεση έκανε εύκολα το 16-25. Ίδια αγωνιστική εικόνα και στο 2ο σετ με τους φιλοξενούμενους να το κατακτούν με 12-25. Στο επόμενο σετ η ροδίτικη ομάδα προσπάθησε αλλά το 4-0 έγινε 5-4 και το 10-7 δεν άργησε να γίνει 10-10 και στη συνέχεια 14-21. Στο σημείο εκείνο αντέδρασαν οι γηπεδούχες αλλά τελικά το σετ χάθηκε με 22-25.
ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΟ Παλλήνη 0-3 σετ σε 69΄(16-25 σε 22΄, 12-25 σε 20΄και 22-25 σε 27΄)
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς): Αγλαΐα Σκορδά, Μαρία Βρατσάλη, Ματίνα Γιαννέλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαμπιόλα Τερζίου, Καρολίνα Χρυσοχού, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Φαίη Μίχου, Κέλυ Δαουτοπούλου, Γεωργία Βερβερίδη, Κατερίνα Χειμωνέττου, Νίκη Κουτζούκη, Αναστασία Αποστολάκη και Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ)
ΑΟ Παλλήνη: (Βαγγέλης Οικονόμου) Κωνσταντίνα Νικολαΐδου, Αναστασία Τζίμα, Ντενίζ Στεργάκου – Νέλσον, Ιωάννα Κατσαντώνη, Δήμητρα Καραμπάγια, Ευαγγελία Χαραλάμπους, Ελεάνα Μπάγια (λ), Αλεξία Στάθη, Έλενα Βονόρτα, Ελεάνα Γλύκα, Ελένη Νάνου και Ειρήνη – Αναστασία Μαυρογένη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Κωνσταντίνος Αντωνόπουλος (Πειραιάς), Σωτήρης Σταματίου (Ρόδος) και Μαίρη Παπαδούλη (Ρόδος).