Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Ξεκίνησαν με νίκη οι γυναίκες της Τελχινίδας

Ξεκίνησαν με νίκη οι γυναίκες της Τελχινίδας

0

Νικηφόρα ξεκίνησαν τις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις οι γυναίκες της Τελχινίδας. Οι περσινές νταμπλούχες δε δυσκολευτήκαν στην πρεμιέρα απέναντι στον Ανταγόρα Κω κερδίζοντας με 3-0 σετ.

ΡΣΦΠ Τελχινίς-ΠΑΣ Ανταγόρας 3-0 σετ σε 67΄(25-12 σε 27΄,25-17 σε 20’,25-22 σε 20΄).
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κέλυ Δαουτοπούλου) Βάγια Ντουλμπέρη,  Χρυσή Παρίση, Θεοφανία Ραμπατζίκου, Πάολα Σουσάρι, Μίρκα Στρατάκη, Αριέτα Τερζίου, Βασιλική Χρυσοβέργη (λ), Κριστιάνα Ζντράβα, Ευρυδίκη Μαθιουδάκη, Δέσποινα Μαστόρου, Μιχαέλα Ευσταθίου, Ραφαηλία Κουφομανώλη (λ) και Γκιούλ Μπεκίρογλου
Ανταγόρας: (Στράτος Μπίλλης) Μαρ.Ανδριοπούλου, Μαρ. Βασιλακάκη, Στ. Μελιανού, Κλ. Μισαηλίδου, Ελ. Τουλαντά, Μαρ. Βαληνάκη, Μαρ. Βλαχοκώστα, Ευγ. Μήλα, Ευγ. Παστρικού και Χρ. Χατζηστέργου.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Μαίρη Παπαδούλη, Ευθύμης Καλημεράκης και Ντιλέκ Χουσεΐν.

Στα άλλα ματς των γυναικών, το Σάββατο ο Διαγόρας επικράτησε στην Τέντα του Ανταγόρα με 3-0 ενώ την Κυριακή στην Κρεμαστή το Ροδίων άθλησις νίκησε την ΑΣΠΕΔ με 3-0 και ο ΠΑΟΚ τον Φοίνικα με το ίδιο σκορ.