Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Βυσσινί» πανηγύρια

«Βυσσινί» πανηγύρια

0
1
Η Αθλητική Ένωση της Κω είναι η φετινή πρωταθλήτρια στην Α1 Κατηγορία και νέα εκπρόσωπος του νομού μας στο Περιφερειακό πρωτάθλημα. Οι «βυσσινί» επικράτησαν μέσα στην Ψίνθο της τοπικής Δόξας με 1 – 0 και έκοψαν πρώτοι το νήμα συγκεντρώνοντας 80 βαθμούς. Διαβάστε το φιλμ του αγώνα όπως αναρτήθηκε στο www.giafkasports.gr:
3′ Μακρινό σουτ του Φυτά,πάνω από τα δοκάρια του Χρυσάνθη.
5′ Σέντρα του Μπαρτσελό από τα αριστερά,η μπάλα φάνηκε να βρίσκει στο χέρι του Νικολού,ωστόσω ο κ. Πλακογιάννης έδειξε,συνεχίζεται.
10′ Η Α.Ε Κως έχει την πρωτοβουλία των κινήσεων,χωρίς ωστόσω να καταφέρει να φανεί απειλητική.
16′ ΓΚΟΛ!!! Κάθετη του Φυτά στον Πη που κέρδισε τη κόντρα από τον Χρυσάνθη και πλάσαρε εύστοχα για το 0-1.
21′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Μαριά,λίγο πάνω από τα δοκάρια του Χρυσάνθη.
25′ Σέντρα του Νυστάζου από δεξιά,ο Πης έκανε το σουτ στη κίνηση με τη μπάλα να περνά λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χρυσάνθη.
26′ Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Μπατέστα, απέκρουσε στη δεξιά του γωνία ο Τσαραπατσάνης.
28′ Σέντρα του Νυστάζου από δεξιά,κεφαλιά του Μάμμη άουτ.
44′ Μπαλιά του Πη στον Μπαρτσελό που έκανε το σουτ από πλάγια θέση με τη μπάλα να περνάει πάνω από τα δοκάρια του Χρυσάνθη.
57′ Στο ίδιο τέμπο έχει ξεκινήσει το δεύτερο ημίχρονο με την Α.Ε Κω να κινείται καλύτερα και να ελέγχει το ματς.
59′ Βαθιά μπαλιά του Μαργαρίτη στον Μπαρτσελό,το σουτ του οποίου από πλάγια θέση πέρασε άουτ.
65′ Σέντρα του Νυστάζου από δεξιά,ο Αγγελόπουλος έκανε το σουτ, η μπάλα κόντραρε στους αμυντικούς κατέληξε στον Σταματίου αλλά πριν προλάβει να γίνει απειλητικός έδιωξε σε κόρνερ ο Καρίκης Γ.Σ.
67′ Ο Σταματίου μπήκε στην περιοχή, ο Καρίκης Γ.Σ τον ανέτρεψε ωστόσω ο κ. Πλακογιάννης έδειξε συνεχίζεται.
72′ Μακρινή μπαλιά του Σταματίου στον Καρίκη Γ.Δ το σουτ του οποίου από πλάγια θέση πέρασε ψηλά άουτ.
88′ Ατομική ενέργεια από τον Σταματίου,το σουτ του πέρασε λίγο έξω από το αριστερό κάθετο δοκάρι του Χρυσάνθη.
90′ Σουτ του Σταματίου από πλάγια θέση,απέκρουσε ο Χρυσάνθης.
Διαιτητές: Πλακογιάννης, Κυρίτσης, Παπαγιαννίδης
Δόξα Ψίνθου: Χρυσάνθης, Καρίκης Γ.Σ, Βιτσέντζος, Στέλλας (81′ Βαβλάς), Στάππας, Καρίκης Γ.Δ, Ορφανός Δ., Νικολός, Τσούλλος, Μπατέστας, Σταμούλης
Α.Ε Κως: Τσαραπατσάνης, Ζαμάγιας, Δραμουντανής, Μαριάς, Νυστάζος, Φυτάς, Μαργαρίτης, Ελευθεριάδης (46′ Αγγελόπουλος), Πης, Μπαρτσελό (87′ Πλατέλλας), Μάμμης (64′ Σταματίου)