Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Βροχή τα γκολ

Βροχή τα γκολ

0
8
Μετά από ένα απολαυστικό παιχνίδι και συνολικά οκτώ γκολ η Δήμητρα Δαματριάς πήρε τους πολύτιμους τρεις βαθμούς εκτός έδρας εναντίον του Ο.Φ.Ιστρίου με σκορ 5 – 3. Οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά και στο πρώτο μόλις ημίχρονο φάνηκε να «καθαρίζουν» το παιχνίδι και μάλιστα με μεγάλη άνεση καθώς στο 40’ βρισκόντουσαν μπροστά στο σκορ με το εμφατικό 0 – 4 με γκολ των Καρναβά, Θεουλάκη, Μαχμουτάι και Πουλή. Από εκείνο το σημείο και μετά παραλίγο να έρθουν τα πάνω κάτω στο παιχνίδι καθώς οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 1 – 4 με τον Αλεξανδράκη, λίγο αργότερα έκαναν το 2 – 4 με τον Σαράντη και με την συμπλήρωση μιας ώρας αγώνας πλησίασαν κι άλλο στο σκορ, κάνοντας το 3 – 4 με τον Χρυσόπουλο. Τελικά το παιχνίδι «κλείδωσε» για τους φιλοξενούμενους δέκα λεπτά πριν το τέλος της αναμέτρησης με το δεύτερο προσωπικό του γκολ ο Μαχμουτάι που έκανε το 3 – 5 σκορ που έμεινε μέχρι το τέλος της αναμέτρησης.