Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Βρήκε τα …πατήματα του ο Ορφέας, “διπλό” στη Σύμη

Βρήκε τα …πατήματα του ο Ορφέας, “διπλό” στη Σύμη

0

Παίζοντας καλύτερα κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο, ο Ορφέας που όπως φαίνεται έχει βρει τα πατήματα του πέρασε με «διπλό» από τη Σύμη κερδίζοντας τον τοπικό Αθλητικό Όμιλο με 3 – 1. Οι γηπεδούχοι ξεκίνησαν κάπως πιο δυνατά και μάλιστα άνοιξαν το σκορ στο 26’ με τον Λεβεντέρη (1- 0) αλλά η συνέχεια άνηκε στους «κόκκινους» που κυριάρχησαν στον αγωνιστικό χώρο. Στο 34’ ο Αποστολόπουλος με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 1 – 1 που έμελλε να είναι το αποτελέσματα του ημιχρόνου. Στην επανάληψη, ο Ορφέας έβαλε τη μπάλα κάτω, έπαιξε πολύ καλά και έχοντας σε καλή ημέρα το Νίκα ο οποίος σκόραρε στο 60’ καις το 62’ πήραν τη νίκη με 3 – 1.