Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Βαθιά ανάσα για τον Κλεόβουλο!

Βαθιά ανάσα για τον Κλεόβουλο!

0
1

Την δεύτερη του νίκη στο πρωτάθλημα πανηγύρισε ο Κλεόβουλος Λίνδου ο οποίος επικράτησε στο γήπεδο του με 2 – 1 του Ηρακλή Μαριτσών και πήρε μια βαθιά βαθμολογική ανάσα ενόψει της συνέχειας. Έτσι όπως εξελίχθηκαν τα πράγματα πάντως, ήταν μια δύσκολη νίκη για τους Λινδιακούς δεδομένου ότι στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πίεσαν πολύ και κυνήγησαν την ισοφάριση. Έχασαν κάποιες ευκαιρίες με σημαντικότερη αυτή του 78’ όταν ο Παπακωνσταντής έκανε τη σέντρα αλλά ο Κώτσος που πήρε την κεφαλιά από πολύ κοντινή απόσταση έστειλε τη μπάλα άουτ. Στο πρώτο ημίχρονο, οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι και έλεγξαν το παιχνίδι στην μεγαλύτερη του διάρκεια. Το σκορ άνοιξε μόλις στο 5’ ο Κολιοκώστας με κεφαλιά ενώ στο 17’ ο Κωστάκης με τον ίδιο τρόπο διπλασίασε τα τέρματα της ομάδας του (2 – 0). Το τελικό 2 – 1 διαμόρφωσε ο Κ. Παπακωνσταντής με απευθείας εκτέλεση φάουλ στο 30’.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Γιαννουκάς (Σταυριάς, Κασιώτης)
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Χρυσανθής, Ανδρεόπουλος, Λάμπης, Κωστάκης, Κουκουτσέλας, Αναστασιάδης, Παπαοικονόμου, Γαϊτάνος (75’ Κολιάδης), Διακογεωργίου (85’ Κακλαμάνος), Κολιοκώστας, Βίλτζα
ΗΡΑΚΛΗΣ: Κοσμάς, Καρίκης Γιώργος του Σπ., Λορέντζος, Παπακωνσταντής Κ., Φελεσάκης, Τσούφιος, Καρίκης Γιώργος του Δ. (72’ Κώτσος), Αγγελόπουλος (65’ Ευθ. Βασιλώττος), Στεφανάκης, Τσαλώλης (46’ Πετρίδενας), Μπιλιάς