Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Β’ Τοπικό: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α’ και Β’ όμιλο

Β’ Τοπικό: Τα αποτελέσματα και οι βαθμολογίες σε Α’ και Β’ όμιλο

0

Η δεύτερη αγωνιστική στη Β’ κατηγορία του τοπικού πρωταθλήματος ολοκληρώθηκε σε Α’ και Β’ όμιλο. Δεν υπήρξαν εκπλήξεις στα αποτελέσματα, αλλά κυριάρχησαν οι ευρείες σε έκταση νίκες.

Α’ ΟΜΙΛΟΣ

Ειδικότερα, για τον Α’ όμιλο, η Δήμητρα Δαματριάς επικράτησε με 3-0 εκτός έδρας του Πολύστρατου. Παράλληλα, ο Ατρόμητος Διμυλιάς επιβλήθηκε με το ευρύ 4-1 της ΑΕ Κύπρου στην ολοκαίνουργια έδρα του. Τέλος, Ιππότες και Αθλέτικο Αφάντου μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Β’ ΟΜΙΛΟΣ

Η Αδελφοσύνη επιβλήθηκε δυσκολότερα από ότι δείχνει το τελικό 3-0. Καθώς μέχρι και το 83ο λεπτό το ματς ήταν στο 1-0 υπέρ της Αδελφοσύνης. Ωστόσο δύο γκολ στο τέλος (84′ και 94′) από τον Παπαχριστοδούλου Μανώλη «σφράγισαν» την εντός έδρας επικράτηση. Το σκορ είχε ανοίξει ο Βίκτωρας Πάπας στο 14ο λεπτό.

Την ίδια στιγμή, ο Απόλλων Απολλώνων νίκησε με 3-0 εκτός έδρας τον Νηρέα. Δύο φορές σκόραρε ο Λυριστής και μία ο Γιάννης Πιπερης.

Ο Ηρακλής Λάρδου δεν δυσκολεύτηκε να περάσει από την έδρα του Δαμάγητου Θεολόγου, καθώς επικράτησε με 2-0. Τα γκολ της νίκης πέτυχαν οι Μπενουρ Ντινος και Λεσι Αουρελ.

Επιπροσθέτως, ο Αστέρας Μασάρων χάρη σε δύο γκολ του Ερτζάν Κιλασίν και ένα του Αναστάσογλου Θοδωρή πέρασε από την έδρα του Ο.Φ. Ιστρίου με 3-0.

Ακολουθούν οι βαθμολογίες και τα αποτελέσματα της δεύτερης αγωνιστικής στη Β’ κατηγορία σε Α’ και Β’ όμιλο