Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου «Τσίμπησε» βαθμό στη Λίνδο

«Τσίμπησε» βαθμό στη Λίνδο

0
pas paiktes

Την δεύτερη του εντός έδρας ισοπαλία παραχώρησε ο Κλεόβουλος Λίνδου. Μετά τον Ηρακλή Μαριτσών, ο ΠΑΣ Ασκληπειού κατάφερε να πάρει τον πολύτιμο βαθμό σε ένα παιχνίδι που τελείωσε με σκορ 2 – 2. Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ήταν καλύτεροι και κατάφεραν να επιβάλλον τον ρυθμό τους αλλά στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αφυπνίστηκαν και πήραν την πρωτοβουλία των κινήσεων. Ισοφάρισαν σε 1 – 1 και παρά το ότι δέχθηκαν και δεύτερο τέρμα σε ένα κρίσιμο σημείο της αναμέτρησης είχαν τα ψυχικά αποθέματα να ισοφαρίσουν και πάλι και να «τσιμπήσουν» τον βαθμό.
Στο 37’ ο Αθανασίου σέντραρε από τα δεξιά και ο Μαθιός με πλασέ πέτυχε το 1 – . Στο 46’ όμως ο Ταγκάεφ σέντραρε από τα δεξιά και ο Μάκρας με κεφαλιά έφερε το παιχνίδι στα ίσα (1 – 1). Στο 70’ από σέντρα του Γ.Θ. Συμεωνίδη από τα αριστερά, ο Αθανασίου με κεφαλιά πέτυχε το 2 – 1 αλλά στο 89’ ο Ταγκάεφ με απευθείας εκτέλεση φάουλ διαμόρφωσε το τελικό 2 – 2. Στον πανηγυρισμό μάλιστα ο σκόρερ είδε την δεύτερη κίτρινη (κόκκινη) κάρτα και αποβλήθηκε διότι έβγαλε τη φανέλα του.
Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Μίαρης και «βοηθοί» ήταν οι Πέρος και Στεργαλλάς.
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Καραγιάννης, Κακλαμάνος, Γ. Κ. Συμεωνίδης, Γιατσιάτσιος, Α. Συμεωνίδης, Γ. Θ. Συμεωνίδης, Πατσιαούρας (65’ Διάκουλας), Αθανασίου, Χατζημανώλης, Μαθιός, Γεωργαλλής
ΠΑΣ ΑΣΚΛΗΠΕΙΟΥ: Χατζηπέτρος, Καστανίδης, Πιτσουρδάκης, Μελισσάς, Μάκρας, Πεταλάς, Καρπαθάκης, Ταγκάεφ, Γιώτας, Καψαλάκης (75’ Αγγελής), Βακιάνης