Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου “Τσίμπησε” βαθμό η Αθλέτικο

“Τσίμπησε” βαθμό η Αθλέτικο

0

Βαθμό στην έδρα του Αγίου Ισιδώρου “τσίμπησε” η Αθλέτικο Αφάντου η οποία έμεινε στο 1 – 1 με τον τοπικό “Άγιο” με τους γηπεδούχους να έχουν πάντως παράπονα από τη διαιτησία του Θωμά Πατσιόπουλου. Το παιχνίδι ήταν μοιρασμένη στη διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου με τους φιλοξενούμενους να ανοίγουν το σκορ στο 30′ με κοντινό πλασέ του Μαραγκάκη ( 0 – 1). Οι γηπεδούχοι πάντως δεν πτοήθηκαν και έφθασαν στην ισοφάριση στο 33′ με ένα ωραίο δυνατό σουτ του Πολυχρόνη από καλό σημείο μέσα στη μεγάλη περιοχή (1 – 1). Στο δεύτερο ημίχρονο, η ποιότητα του αγώνα έπεσε καθώς οι δυο ομάδες έπαιξαν πολύ δυνατά και έτσι το διάστημα αυτό σημαδεύτηκε από τις πολλές προσωπικές μονομαχίες με αποτέλεσμα να μείνει το 1 – 1.