Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 “Τσίμπησε” πολύτιμο βαθμό στην Κρήτη

“Τσίμπησε” πολύτιμο βαθμό στην Κρήτη

0

Ένα σημαντικό βαθμό στην Κρήτη πήρε ο Διαγόρας, ο οποίος παραμένει σε …τροχιά σωτηρίας. Οι «κυανέρυθροι» αναδείχθηκαν ισόπαλοι με σκορ 1 – 1 απέναντι στον ΟΦ Ιεράπετρας και εξακολουθούν να βρίσκονται πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού. Διαβάστε το φιλμ του αγώνα από το athlitiko.gr:

6′ ΓΚΟΛ 1-0. Εκτέλεση κόρνερ από τον Νεκούλ, ο Αντερέγκεν πάσαρε με κεφαλιά στο πρώτο δοκάρι, και ο Καλλιτσουνάκης με νέα κεφαλιά από κοντά άνοιξε το σκορ.
9′ ΔΟΚΑΡΙ. Ο Νεκούλ έβγαλε με κάθετη πάσα τον Αντερέγκεν σε θέση τετ τα τετ, με το πλασέ του δεύτερου να αποκρούεται από το κάθετο δοκάρι του Μπίντση.
14’ ΔΟΚΑΡΙ. Ο Καλλιτσουνάκης βρήκε τον Αντερέγκεν, ο οποίος πρόλαβε τερματοφύλακα και πλάσαρε ψηλοκρεμαστά στο κάθετο δοκάρι.
18′ ΓΚΟΛ 2-0. Ο Νεκούλ άφησε στον Μούλερ από δεξιά, ο οποίος επιχείρησε σέντρα στο δεύτερο δοκάρι, με τον Χιμένεθ να καραδοκεί και με κεφαλιά να διπλασιάζει τα τέρματα του ΟΦΙ.
20′ Πρώτη καλή στιγμή για τους φιλοξενούμενους με το μακρινό σουτ του Τσιαντούλα να διώχνει σε κόρνερ ο Σότο.
21′ Νέα καλή στιγμή για τον Διαγόρα. Από την εκτέλεση κόρνερ του Μπαστιάνου ο Ζούνης έπιασε ανενόχλητος την κεφαλιά, αλλά ήταν άστοχος.
24′ Ο Σινγκ έβγαλε σέντρα από αριστερά, κοντινό πλασέ Μπαστιάνου απέκρουσε ενστικτωδώς ο Σότο.
25′ Σέντρα του Ζούνη από δεξιά, κοντρόλ και σουτ Μπαστιάνου από μέσα αριστερά, η μπάλα ελάχιστα άουτ.
32′ Ο Μπαστιάνος απειλεί εκ νέου έπειτα από γύρισμα του Σινγκ, αλλά το σουτ που επιχείρησε μπλόκαρε ο Σότο.
34′ ΓΚΟΛ 2-1. Ο Μπαστιάνος με εύστοχο χτύπημα πέναλτι μειώνει το σκορ. Στην παράβαση υπέπεσε Ντι Λορέντζο σε μαρκάρισμά του στον σκόρερ.
51′ Ο Μπαστιάνος απειλεί εκ νέου με σέντρα – σουτ από δεξιά, έβγαλε δύσκολα σε κόρνερ ο Σότο.
70′ Άστοχο το εκτός περιοχής σουτ του Λαμπίρη.
72′ ΓΚΟΛ 2-2. Ο Ζούνης σέντραρε από δεξιά, και ο Μπλάνκο Καβαγιέρι με πλασέ σε κενή εστία ισοφάρισε.

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Στάικος Βεργέτης): Σότο, Μουλερ, Ντι Λορέντζο, Βιβάνκο, Ντέτλερ, Λεμονής, Καλλιτσουνάκης (71′ Καραμπέτσος), Νεκούλ, Καρδάρης (46′ Ψάνης), Χιμένεθ, Αντερέγκεν.
Γ.Σ. ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Γιάννης Προβίδας): Μπίντσης, Τάτσης, Ζούνης (74′ Μπουμπάς), Ρουγκάλας, Γιώργου, Τοπάλ, Παρταστατίδης, Τσιαντούλας (79′ Σάιμπερτ), Σινγκ (57′ Μπλάνκο), Μπαστιανός, Λαμπίρης