Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Τρίτη σερί νίκη για τον εκπληκτικό Απόλλων Καλυθιών

Τρίτη σερί νίκη για τον εκπληκτικό Απόλλων Καλυθιών

1

Ο Απόλλων Καλυθιών «διέλυσε» με 4-1 τον Κλεόβουλο Λίνδου εντός έδρας στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Α’ κατηγορίας.

Συνεχίζει ακάθεκτός ο εκπληκτικός Απόλλων Καλυθιών. Έπειτα από τις δύο νίκες κόντρα σε ΑΕΡΑ (εντός) και Ποσειδών Καρπάθου (εκτός), νίκησε και τον Κλεόβουλο 4-1 εντός έδρας. Έτσι η ομάδα των Καλυθιών πανηγύρισε και εκείνη το «τρία στα τρία». Ταυτόχρονα βρίσκεται στην κορυφή του Β’ ομίλου παρέα με Διγενή και Ιαλυσό. Είναι οι τρεις σύλλογοι που μετρούν το απόλυτο των νικών με το πέρας τριών αγωνιστικών.

Στα της αναμέτρησης, ο καταιγιστικός Απόλλων χάρη σε δύο γκολ του Στατιού (18′ και 30′) και πέναλτι του Σπαχιού (39′) προηγήθηκε με 3-0 στο ημίχρονο. Στο μεταξύ ο Κλεόβουλος είχε μειώσει σε 3-1 με τον Μάλλιο στο 45′. Τέλος το τελικό σκορ διαμόρφωσε στο 87ο λεπτό ο Θωμάς Λεονταρόπουλος.