Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Γ' Δωδεκανήσου Τρένο ο Αγ. Λουκάς

Τρένο ο Αγ. Λουκάς

0
Athletico_Afandou
Συνέχισε το νικηφόρο σερί η ομάδα του Άγιου Λουκά που κέρδισε και αυτή την αγωνιστική, αυτή την φορά την ομάδα του Δαμάγητου με σκορ 2 – 0 και παρέμεινε μόνη πρώτη στον βαθμολογικό πίνακα της Γ κατηγορίας Δωδεκανήσου για τον Β όμιλο. Το τελικό σκορ διαμορφώθηκε με ένα γκολ του Σπανού και ένα του Μανέττα στο δεύτερο ημίχρονο. Με νίκη προχώρησε και ο Ιάλυσος 97 που επικράτησε με 2 – 0 του Ήλιου με δυο γκολ του Σαχίνη (ένα σε κάθε ημίχρονο). Στην Τρίτη θέση του βαθμολογικού πίνακα ανέβηκε η ομάδα του Ροδιακού που συνέτριψε με 4 – 0 αυτή του Ατρόμητου Διμυλιάς, με τα γκολ να πετυχαίνουν οι Αντωνιάδης, Χατζηστρατής, Σέντης και Μπουλουντίδης. Χωρίς νίκη συνεχίζει το πρωτάθλημα ο Νηρέας που ηττήθηκε εντός έδρας με 3 – 2 από την Δήμητρα Δαματριάς. Αν και βρέθηκαν πίσω στο σκορ οι γηπεδούχοι με γκολ του Πουλά, κατάφεραν να τελειώσουν το ημίχρονο με το σκορ να είναι 2 – 1 υπέρ τους (με δυο γκολ του Αλευρόπουλου). Στην επανάληψη όμως δεν κατάφεραν να κρατήσουν το υπέρ τους σκορ και να πάρουν την πρώτη τους νίκη καθώς ηττήθηκαν με 3 – 2 με άλλα δυο γκολ από τους Λεντιούμ και του Πουλά που έδωσε την νίκη στο τέλος του παιχνιδιού στους φιλοξενούμενους. Τέλος τον πρώτο του βαθμό στο πρωτάθλημα κατάφερε να πάρει ο Ο.Φ.Ιστρίου μετά την ισοπαλία που απέσπασε στην έδρα του Αγ. Ισιδώρου με σκορ 1 – 1, με τα γκολ να πετυχαίνουν οι Σαράντης και Μαούνης (με εννιά παίκτες τελείωσε το παιχνίδι η ομάδα του Αγ. Ισιδώρου).

Για να δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα του Β ομίλου της Γ κατηγορίας Δωδεκανήσου, καθώς και την βαθμολογία πατήστε εδώ.