Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου ΑΕΡΑ – Διγενής 1-0: Του “έσπασε” το αήττητο ο Γεωργαλλής

ΑΕΡΑ – Διγενής 1-0: Του “έσπασε” το αήττητο ο Γεωργαλλής

0

Ο ΑΕΡΑ ήταν ο μεγάλος νικητής του ντέρμπι της τέταρτης αγωνιστικής της Α’ κατηγορίας του Α’ ομίλου, κόντρα στον Διγενή

Χάρη στο όγδοο γκολ του Αντώνη Γεωργαλλή στο φετινό πρωτάθλημα ο ΑΕΡΑ κέρδισε 1-0 στα Αφάντου τον Διγενή Κοσκινού. Με αυτή την νίκη, ο ΑΕΡΑ υποχρέωσε τον Διγενή στην πρώτη ήττα του στο πρωτάθλημα της Α’ Κατηγορίας.

Όπως είπαμε μοναδικός σκόρερ της αναμέτρησης ήταν ο Αντώνης Γεωργαλλής στο 26ο λεπτό. Ενώ για τους φιλοξενούμενους δέχθηκε κόκκινη κάρτα ο Μοσκιού στο 85ο λεπτό.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

ΑΕΡΑ (Ανδρέας Σταύρου): Ράτζα, Κορλός, Χειμωνέττος, Φυλακούρης, Πομπού, Νικήτας (75′ Γαργάλης), Φλεβάρης, Θεοχαρόπουλος (75′ Κοντός), Αρφαράς, Πάττας (66′ Πλύγκος), Γεωργαλλής (90′ Αποστολάκης)

Διγενής Κοσκινού (Παναγιώτης Μπεκιάρης): Μανώλαγκας, Χριστόφ (73′ Σιαμαντούρας), Μαριάς, Κώτης, Σταματούλας, Μοσκιού, Τζουανάκης, Πελαρδής (85′ Λόης), Αναστασάκης (58′ Διακάκης), Πατσιαούρας, Μάριος Γκάμμις (46′ Κατσούλης)