Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Του πήρε τον αέρα! (video)

Του πήρε τον αέρα! (video)

0
zefiros ginaikes omadiki

Τον αέρα του Διαγόρα φαίνεται πως έχει πάρει η γυναικεία ομάδα βόλεϊ του Ζέφυρος! Οι «πράσινες» επικράτησαν την Τετάρτη το βράδυ στο κλειστό γυμναστήριο της «τέντας» με 3 – 1 σετ και μπήκαν έτσι με το δεξί στα πλέϊ οφ του Περιφερειακού πρωταθλήματος της Δωδεκανήσου. Μετά από τη νίκη μάλιστα αυτή έχουν το προβάδισμα με 2 – 1 στις νίκες και χρειάζονται άλλη μια για να πάρουν το εισιτήριο της πρόκρισης για την επόμενη φάση της διοργάνωσης. Ο Διαγόρας για ένα ακόμα παιχνίδι, υπέπεσε σε πολλά λάθη και το μόνο κέρδος του θα έλεγε κανείς πως ήταν ορισμένες νεαρές παίκτριες οι οποίες άφησαν καλές εντυπώσεις και απέδειξαν ότι το μέλλον τους ανήκει. Όπως για παράδειγμα η Νεφέλη Δικαστοπούλου που έκανε μια πολύ καλή εμφάνιση και προσπάθησε να βοηθήσει όσο μπορούσε περισσότερο την ομάδα της. Ο Ζέφυρος πήρε σχετικά άνετα τα πρώτα δυο σετ αλλά τα βρήκε σκούρα στο 3ο το οποίο και έχασε. Στο διάστημα αυτό, οι φιλοξενούμενες ξεπέρασαν στα λάθη τις αντίπαλες τους. Στο 4ο σετ, οι «κυανέρυθρες» ήταν φανερό πως ανέβασαν στροφές όμως και πάλι στα κρίσιμα σημεία δεν ήταν ψύχραιμες με αποτέλεσμα να γνωρίσουν την ήττα. Το παιχνίδι το παρακολούθησε αρκετός κόσμος καθώς το κλειστό της τέντας σχεδόν γέμισε.
Τα σετ του αγώνα: 15 – 25 (27’), 19 – 25 (27’), 25 – 23 (27’) και 23 – 25 (35’)
Διαιτήτευσαν οι κ. Λ. Λαζαράκης, Ν. Χατζησταυρίδης και Ν. Κρίτσα.
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Κώστας Καρπαθάκης): Αικ. Χανιωτάκη, Κ. Αρβανίτη, Χρ. Βαλσαμίδου, Φ. Ζάκιλα, Στ. Μπουγιούρη, Α. Μαλούκου, Π. Ευαγγελίδου, G. Gabruseva, Α. Μπόνη, Α. Μαλλιάκα. Μ. Καραγιάννη, Ν. Δικαστοπούλου
ΖΕΦΥΡΟΣ (Λία Μυτσκίδου): Μ. Κουσκούση, Α. Μπαφίτη, Π. Σαρασουάτι, Χρ. Ανθούλη, Μ. Καζακίδου, Αθ. Μπαλούρη, Λ. Μυτσκίδου, Χρ. Χριστοδούλου, Δ. Αλαφάκη