To Σάββατο η γιορτή της ΕΑΣ

0
stivos diagoras

Στις 25 Ιανουαρίου 2014, ημέρα Σάββατο και ώρα 19.30 θα πραγματοποιηθεί η ετήσια αθλητική γιορτή του Κλασσικού αθλητισμού της Δωδ/σου που διοργανώνει κάθε χρόνο η ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδ/σου στην αίθουσα εκδηλώσεων του ΑΚΤΑΙΟΝ.
Το πρόγραμμα της γιορτής περιλαμβάνει εκτός από το κόψιμό της πίτας και την βράβευση των τριών πρώτων σωματείων της Δωδ/σου για το 2013 σύμφωνα με την αξιολόγηση της ομοσπονδίας που είναι:
1. ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009
2. ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ Καλύμνου
3. ΑΟ ΄ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ’ Ρόδου
Θα βραβευθούν επίσης η Αλκηστις Γεωργίου του ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ Ρόδου σαν
καλύτερη αθλήτρια της Δωδ/σου την χρονιά που πέρασε , η Νικόλ Κυριακοπούλου του ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 για την συμμετοχή της και την κατάκτηση της 12ης θέσης στο Παγκόσμιο Πρωτάθλημα Στίβου καθώς και η Θεοδώρου Κλέλια του ΑΟ Εμμ. & Μ. ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ για την κατάκτηση της 6ης θέσης στους Παγκόσμιους μαθητικούς αγώνες.
Θα τιμηθούν επίσης όλοι οι αθλητές και αθλήτριες που κατέλαβαν μία θέση στον τελικό (1η-8η θέση) των αγωνισμάτων τους στα Πανελλήνια Πρωταθλήματα στην κατηγορίας τους ή διακρίθηκαν σε διεθνείς αγώνες.
(σας επισυνάπτουμε κατάσταση)
Το Δ.Σ. της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδ/σου συμφώνα με παλαιότερη απόφαση του συνεχίζει να τιμά τους ανθρώπους που προσέφεραν πολλά στον κλασικό αθλητισμό από την θέση του Προέδρου της τότε Τοπικής Επιτροπής ΣΕΓΑΣ.
Έτσι φέτος θα τιμηθούν για την μακροχρόνια προσφορά τους στον Δωδ/κο Στίβο οι κ.κ. Δανιήλ Συρόπουλος και Ελευθέριος Καστρουνής.
Ιδιαίτερα θα τιμηθούν φέτος οι ακούραστοι αγωνιστές του στίβου οι Κριτές του Συνδέσμου Κριτών Στίβου Δωδ/σου για την εθελοντική προσφορά και στήριξη του αθλήματος.
Τέλος, για την πολύπλευρη και μακροχρόνια υποστήριξη του δωδεκανησιακού κλασικού αθλητισμού από όποια θέση και αν υπηρέτησε, θα τιμηθεί από την ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδ/σου ο Περιφερειάρχης Νοτιου Αιγαίου κος Γιάννης Μαχαιρίδης.
Η ΕΑΣ καλεί όλα τα μέλη της αθλητικής οικογένειας του στίβου, αθλητές και αθλήτριες, προπονητές, παράγοντες των σωματείων της, κριτές και φιλάθλους στην γιορτή της.
Οι καλύτερες επιδόσεις των αθλητών της Δωδεκανήσου για το 2013, είναι:

1 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 100ΕΜΠ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ Ε-Ν
1 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 100ΕΜΠ 14.47 ΠΑΝ/ΝΙΟ Ε-Ν
5 ΓΕΩΡΓΙΟΥ ΑΛΚΗΣΤΙΣ ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 100ΕΜΠ 14,54 ΠΑΝ/ΝΙΟ Α-Γ
1 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 ΚΟΝΤΩ 4.65Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Α-Γ
10 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 ΚΟΝΤΩ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΚΛ
12 ΚΥΡΙΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΝΙΚΟΛ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 ΚΟΝΤΩ ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΑΝ
1 ΡΑΜΜΟΥ ΝΕΦΕΛΗ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009        80ΕΜΠ 11.55 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
3 ΡΑΜΜΟΥ ΝΕΦΕΛΗ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 100ΕΜΠ 14.57 ΠΑΝ/ΝΙΟ Π-Κ
2 ΓΙΟΡΔΑΜΝΗ ΜΑΡΙΑ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 ΠΕΝΤΑΘΛΟ 3719 β ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
2 ΖΩΓΡΑΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝ 3000ΣΤΗΠΛ 10,58,78 ΠΑΝ/ΝΙΟ Α-Γ
5 ΖΩΓΡΑΦΑΚΗ ΜΑΡΙΑ ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝ 800Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ ΝΕΩΝ Α-Γ
2 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΛΕΛΙΑ ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ ΥΨΟΣ ΒΑΛΚΑΝΙΚΟΙ Π-Κ
2 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΛΕΛΙΑ ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ ΥΨΟΣ 1.73Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Π-Κ
4 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΛΕΛΙΑ ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ ΥΨΟΣ 1.65Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Ε-Ν
6 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΛΕΛΙΑ ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ ΥΨΟΣ 1.69Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ ΝΕΩΝ Α-Γ
6 ΘΕΟΔΩΡΟΥ ΚΛΕΛΙΑ ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ ΥΨΟΣ ΓΥΜΝΑΣΙΑΔΑ
2 ΚΑΤΡΗ ΚΥΡΑΝΝΑ ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝ ΣΦΑΙΡΑ 14.25Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Π-Κ
2 ΡΕΜΠΟΥΛΗ ΟΥΡΑΝΙΑ ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ 5000Μ 16,35,92 ΠΑΝ/ΝΙΟ Α-Γ
1 ΤΣΑΚΟΥΔΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 800Μ ΕΛΛΑΔΑ-ΚΥΠΡΟΣ
2 ΤΣΑΚΟΥΔΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 400 58.02 ΠΑΝ/ΝΙΟ Π-Κ
2 ΤΣΑΚΟΥΔΗ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 400-800Μ 58.11 ΠΑΝ/ΝΙΟ Ε-Ν
3 ΖΑΡΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ ΕΠΤΑΘΛΟ 4.507Β ΠΑΝ/ΝΙΟ Π-Κ
5 ΖΑΡΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 11.31Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Ε-Ν
8 ΖΑΡΡΑ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ ΜΗΚΟΣ 5.34Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Ε-Ν
3 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝ 100Μ 11.19 ΠΑΝ/ΝΙΟ Π-Κ
8 ΠΕΤΡΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝ 100Μ 11.10 ΠΑΝ/ΝΙΟ Ε-Ν
3 ΠΙΖΑΝΙΑ ΚΑΛΟΤΙΝΑ ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝ 300Μ 43.02 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
3 ΠΙΝΝΗ ΜΑΡΙΑ ΓΑΣ ΥΓΕΙΑ ΡΟΔΟΥ 100ΕΜΠ 13.90 ΠΑΝ/ΝΙΟ Α-Γ
4 ΜΟΥΓΚΡΟΥ ΑΝΝΑ ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 1000Μ 3.13.30 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
4 ΝΟΜΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ ΜΗΚΟΣ 5.90Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
5 ΝΟΜΙΚΟΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ ΤΡΙΠΛΟΥΝ 12.63Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
5 ΔΙΑΚΟΝΙΚΟΛΑΣ ΣΑΒΒΑΣ  ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 ΜΗΚΟΣ 7,62Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Α-Γ
5 ΜΑΡΙΕΤΤΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 ΕΞΑΘΛΟ 3841 β ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
5 ΧΑΡΤΕΡΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 100ΕΜΠ 15.50 ΠΑΝ/ΝΙΟ Ε-Ν
6 ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 150Μ 17.70 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
6 ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΣ ΝΙΚΗΤΑΣ ΑΣ ΚΑΖΩΝΗΣ ΚΑΛΥΜΝ 3000Μ 10.12.18 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
6 ΖΗΦΟΣ ΜΑΝΩΛΗΣ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 300ΕΜΠ 43.28 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
6 ΚΑΛΛΟΥΔΗ ΔΕΣΠΟΙΝΑ ΑΟ ΚΑΛΛΙΠΑΤΕΙΡΑ ΠΕΝΤΑΘΛΟ 2975Β ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
6 ΦΑΝΑΡΤΖΗΣ ΙΜΠΡΑΗΜ ΑΣ ΚΑΛΥΜΝΟΣ 2000 ΣΦΑΙΡΑ 15.90Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Α-Γ
7 ΓΚΑΜΙΣ ΡΑΦΑΕΛΑ ΓΣ ΔΙΑΓΟΡΑΣ ΡΟΔΟΥ 150Μ 19.67 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
7 ΚΑΝΑΤΑ ΕΛΕΝΗ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 ΣΦΥΡΑ 38,64Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ Α-Γ
7 ΧΛΩΡΟΥ ΑΝΝΑ ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ 2000Μ 7.18.97 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
8 ΓΙΑΟΥΛΑΡΙ ΚΛΩΝΤΙΑΝ ΓΣ ΕΥΔΑΜΟΣ ΚΩ 400ΕΜΠ 59.30 ΠΑΝ/ΝΙΟ Ε-Ν
8 ΛΑΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ 2009 ΟΚΤΑΘΛΟ 4291 ΠΑΝ/ΝΙΟ Π-Κ
8 ΡΟΔΑΤΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΓΣ ΝΕΩΝ ΛΕΡΟΥ 300Μ 39.98 ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α
8 ΣΗΦΑΚΗ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΑΟ ΣΤΑΜΑΤΙΟΥ ΡΟΔΟΥ ΑΚΟΝΤΙΟ 30.27Μ ΠΑΝ/ΝΙΟ ΠΠ-ΠΚ Α