Το πρόγραμμα του τοπικού

0
iraklis_aera

Ανακοινώθηκε από την Ένωση Ποδοσφαιρικών Σωματείων Δωδεκανήσου, το πρόγραμμα των αγώνων των τοπικών πρωταθλημάτων για το προσεχές σαββατοκύριακο. Ανάμεσα στα παιχνίδια και αυτά της πρεμιέρας της Β’ Κατηγορίας. Συγκεκριμένα:

Α1 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Σάββατο 2/10/2010
Κάλυμνος (12.30):
Καλυμνιακός-Ηρακλής Μαριτσών (Κουλουριώτης)
Κρεμαστή (16.00): Φοίβος Κρεμαστής-Απόλλων Καλυθιών (Κυπραίος)
Ψίνθος (16.00): Δόξα Ψίνθου-Αστέρας Παστίδας (Ταχραμάνης)
Άγιοι Απόστολοι (16.00): Ορφέας-Κλεάνθης (Κυριακάκης)
Λίνδος (16.00): Κλεόβουλος-Ευαγόρας (Νικολής)
Βάτι (16.00): Διαγόρας Βατίου-ΑΕΡΑ (Παπαοικονόμου)
Μαλώνα (16.00): Ηρακλής Λάρδου-Αναγέννηση Ιάλυσος (Μανέγας)
Κυριακή 3/10/2010
Στάδιο Κω (13.00):
ΑΕ Κως-Εθνικός Αρχίπολης (Φουρλής)
Φάνες (13.30): Ακουσίλαος-ΑΟ Δικαίου (Δημητράς)

Α2 ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
Παρασκευή 1/10/2010
Κοσκινού (16.00):
Άγιος Ισίδωρος-ΑΕ Κατταβιάς (Μπούσιος)
Σάββατο 2/10/2010
Μαλώνα (14.00): Άγιος Γεώργιος-ΑΟ Σύμης (Παυλούς)
Ε.Α.Κ. (14.00): Ποσειδών Καρπάθου-Δόξα Καρδάμαινας (Αδαμάκης)
Γεννάδι (16.00): Ομόνοια Γενναδίου-Διγενής (Κόκκινος)
Κοσκινού (18.00): ΑΣ Χάλκης-Ασπίδα Σαλάκου (Κανταράς)
Κυριακή 3/10/2010
Μάσαρη (13.00):
Αστέρας Μασάρων-ΠΑΟ Κω (Σπανός)
Αρχάγγελος (16.00): Άρης Αρχαγγέλου-Ευκλής (Μπακίρης)

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 3/10/2010
Δαματριά (12.30):
Δήμητρα-ΑΣ Τήλου (Μπάρκας)
Λάερμα (13.00): Πολύστρατος-Ασπίδα Απολακκιάς (Χουρδάς)
Ε.Α.Κ. (13.00): Δωριέας-Αλθαιμένης (Αδαμάκης)
Κρεμαστή (16.00): Δαμάγητος-Ε.Ν. Αφάντου (Φραντζής)
Φάνες (16.00): Αναγέννηση Έμπωνα-Ροδιακός (Κοντού)
Δευτέρα 4/10/2010
Άγιοι Απόστολοι (16.00): ΑΟ Κάστρου-Νηρεύς (Μπακαρής)

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 2/10/2010
Νίσυρος (12.45):
Πολυβώτης-Ταξιάρχης
Διμυλιά (16.00):  Ατρόμητος Διμυλιάς-Ο.Φ. Ιστρίου (Καρίκης)
Κυριακή 3/10/2010
Λάρδος (16.00):
Θύελλα Πυλώνας-Ιάλυσος 97 (Κακούλης)
Γεννάδι (16.00): ΠΑΣ Ασκληπιειού-Ζευς (Στεργάκης)
Άγιοι Απόστολοι (16.00): Ιππότες-Απόλλων Απολλώνων (Κυπραίος)

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ  ΝΕΩΝ-1η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ
1ος ΟΜΙΛΟΣ
Κυριακή 3/10/2010
Κοσκινού (13.00):
Αναγέννηση Ιάλυσος-Φοίβος Κρεμαστής
Μάσαρη (16.00): Αστέρας Μασάρων-Ρόδος
Ε.Α.Κ. (16.00): Διαγόρας-Ερμής Καλυθιών
ΑΕΡΑ-Άρης Αρχαγγέλου: αναβλήθηκε
ΑΟ Σύμης-Ορφέας: αναβλήθηκε

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Σάββατο 2/10/2010
Γεννάδι (14.00):
ΠΑΣ Ασκληπιειού-Νίκη Ρόδου
Κυριακή 3/10/2010
Φάνες (11.00): Ακουσίλαος-Ηρακλής Μαριτσών
Αφάντου (12.00): Ε.Ν. Αφάντου-Διγενής
Λίνδος (16.00): Κλεόβουλος-Κλεάνθης