Το πρόγραμμα του Κολοσσού

0
DSCN9669

Με μία ομάδα που θα έχει γνωρίσει αρκετά καλά από τα φιλικά προετοιμασίας που θα δώσουν μεταξύ τους θα αναμετρηθεί ο Κολοσσός για την πρώτη αγωνιστική της Basket League. Η ομάδα του νησιού μας θα φιλοξενήσει το Ρέθυμνο , με το οποίο θα παίξει μαζί του φιλικό την ερχόμενη Τετάρτη , αλλά θα το συναντήσει και στο φιλικό τουρνουά «Μαυροσκούφεια».Τη δεύτερη αγωνιστική θα αναμετρηθεί στη Θεσσαλονίκη με τον ΠΑΟΚ, ενώ την 4η αγωνιστική θα αγωνιστεί με τον Ολυμπιακό στο ΣΕΦ και την 6η θα φιλοξενήσει τον Παναθηναϊκό. Επίσης, στη  σημερινή κλήρωση του πρωταθλήματος της Α1 ανακοινώθηκε ότι οι ομάδες που θα αγωνιστούν στα play-off την αγωνιστική περίοδο 2017-18 θα είναι έξι , όπου θα αναμετρούνται ο τρίτος με τον έκτος και ο τέταρτος με τον πέμπτο και εν συνεχεία αυτοί που θα προκριθούν θα συναντάνε στα ημιτελικά τους δύο πρώτους της κανονικής περιόδου. Αναλυτικά το πρόγραμμα της Βasket League για την αγωνιστική περίοδο 2016-17:

1η (8/10) Αγωνιστική 14η (21/1)
Λαύριο-Κύμη
Απόλλων Πατρών-ΑΕΚ
Άρης-Τρίκαλα
Κολοσσός Ρόδου-Ρέθυμνο
Ομάδα Α-ΠΑΟΚ
Παναθηναϊκός-Προμηθέας Πατρών
Κόροιβος-Ολυμπιακός
2η (15/10) Αγωνιστική 15η (28/1)
ΑΕΚ-Λαύριο
Τρίκαλα-Απόλλων Πατρών
Ρέθυμνο-Άρης
ΠΑΟΚ-Κολοσσός Ρόδου
Προμηθέας Πατρών-Ομάδα Α
Ολυμπιακός-Παναθηναϊκός
Κύμη-Κόροιβος
3η (22/10) Αγωνιστική 16η (4/2)
Λαύριο-Τρίκαλα
Απόλλων Πατρών-Ρέθυμνο
Άρης-ΠΑΟΚ
Κολοσσός Ρόδου-Προμηθέας Πατρών
Ομάδα Α-Ολυμπιακός
Παναθηναϊκός-Κόροιβος
Κύμη-ΑΕΚ
4η (29/10) Αγωνιστική 17η (11/2)
Ρέθυμνο-Λαύριο
ΠΑΟΚ-Απόλλων Πατρών
Προμηθέας Πατρών-Άρης
Ολυμπιακός-Κολοσσός Ρόδου
Κόροιβος-Ομάδα Α
Παναθηναϊκός-Κύμη
Τρίκαλα-ΑΕΚ
5η (5/11) Αγωνιστική 18η (15/2)
Λαύριο-ΠΑΟΚ
Απόλλων Πατρών-Προμηθέας Πατρών
Άρης-Ολυμπιακός
Κολοσσός Ρόδου-Κόροιβος
Ομάδα Α-Παναθηναϊκός
Κύμη-Τρίκαλα
ΑΕΚ-Ρέθυμνο
6η (12/11) Αγωνιστική 19η (25/2)
Προμηθέας Πατρών-Λαύριο
Ολυμπιακός-Απόλλων Πατρών
Κόροιβος-Άρης
Παναθηναϊκός-Κολοσσός Ρόδου
Ομάδα Α-Κύμη
ΠΑΟΚ-ΑΕΚ
Ρέθυμνο-Τρίκαλα
7η (19/11) Αγωνιστική 20η (4/3)
Λαύριο-Ολυμπιακός
Απόλλων Πατρών-Κόροιβος
Άρης-Παναθηναϊκός
Κολοσσός Ρόδου-Ομάδα Α
Κύμη-Ρέθυμνο
ΑΕΚ-Προμηθέας Πατρών
Τρίκαλα-ΠΑΟΚ
8η (26/11) Αγωνιστική 21η (11/3)
Κόροιβος-Λαύριο
Παναθηναϊκός-Απόλλων Πατρών
Ομάδα Α-Άρης
Κολοσσός Ρόδου-Κύμη
Ολυμπιακός-ΑΕΚ
Προμηθέας Πατρών-Τρίκαλα
ΠΑΟΚ-Ρέθυμνο
9η (3/12) Αγωνιστική 22η (18/3)
Λαύριο-Παναθηναϊκός
Απόλλων Πατρών-Ομάδα Α
Άρης-Κολοσσός Ρόδου
Κύμη-ΠΑΟΚ
ΑΕΚ-Κόροιβος
Τρίκαλα-Ολυμπιακός
Ρέθυμνο-Προμηθέας Πατρών
10η (10/12) Αγωνιστική 23η (25/3)
Ομάδα Α-Λαύριο
Κολοσσός Ρόδου-Απόλλων Πατρών
Άρης-Κύμη
Παναθηναϊκός-ΑΕΚ
Κόροιβος-Τρίκαλα
Ολυμπιακός-Ρέθυμνο
Προμηθέας Πατρών-ΠΑΟΚ
11η (17/12) Αγωνιστική 24η (1/4)
Λαύριο-Κολοσσός Ρόδου
Απόλλων Πατρών-Άρης
Κύμη-Προμηθέας Πατρών
ΑΕΚ-Ομάδα Α
Τρίκαλα-Παναθηναϊκός
Ρέθυμνο-Κόροιβος
ΠΑΟΚ-Ολυμπιακός
12η (26/12) Αγωνιστική 25η (8/4)
Άρης-Λαύριο
Απόλλων Πατρών-Κύμη
Κολοσσός Ρόδου-ΑΕΚ
Ομάδα Α-Τρίκαλα
Παναθηναϊκός-Ρέθυμνο
Κόροιβος-ΠΑΟΚ
Ολυμπιακός-Προμηθέας Πατρών
13η (7/1) Αγωνιστική 26η (12/4)
Λαύριο-Απόλλων Πατρών
Κύμη-Ολυμπιακός
ΑΕΚ-Άρης
Τρίκαλα-Κολοσσός Ρόδου
Ρέθυμνο-Ομάδα Α
ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκός
Προμηθέας Πατρών-Κόροιβος