Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Β' Δωδεκανήσου Το πίστεψαν στο τέλος οι Μαλωνίτες

Το πίστεψαν στο τέλος οι Μαλωνίτες

0

Σκόραραν τρεις φορές από το 78′ και μετά φθάνοντας έτσι στην ανατροπή

Πετυχαίνοντας τρία γκολ στα τελευταία δώδεκα λεπτά (!), ο Άγιος Γεώργιος αν και έχανε με 1 – 0 από τον Ευκλή, κατάφερε να πανηγυρίσει τη νίκη και μάλιστα με το ευρύ 3 – 1. Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο της Μαλώνας με τους γηπεδούχους να ανεβάζουν στροφές στο φινάλε και να πετυχαίνουν μια εντυπωσιακή ανατροπή. Οι Σορωνιάτες έδειχναν να πατούν καλύτερα στον αγωνιστικό χώρο στην διάρκεια του πρώτου ημιχρόνου διάστημα στο οποίο προηγήθηκαν με 1 – 0. Ο Άγιος Γεώργιος κέρδισε κάποια μέτρα στην επανάληψη ισορροπώντας το παιχνίδι ενώ μετά την ισοφάριση που πέτυχε στο 78’, οι παίκτες του το πίστεψαν για τα καλά και δικαιώθηκαν.

Στο 35’ ο Ευκλής άνοιξε το σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι έκανε το 0 – 1. Στο 78’ ο Κοστόβ έκανε ωραία ατομική προσπάθεια από τα αριστερά και με πλασέ μέσα από την περιοχή έκανε το 1 – 1. Στο 89’ ο Μασάδο δέχθηκε μαρκάρισμα μέσα στην περιοχή σύμφωνα με την υπόδειξη του «βοηθού» Χατζηνικόλα. Ο διαιτητής έδωσε πέναλτι που μετέτρεψε σε γκολ ο Μασάδο (2 – 1). Στο 91’ ο Μασάδο και πάλι μέσα από την περιοχή διαμόρφωσε το τελικό 3 – 1.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Σπάρταλης (Αναστασοπούλου, Χατζηνικόλας)

Οι συνθέσεις των ομάδων είναι οι ακόλουθες:
ΑΓΙΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ: Ψαράς, Ζολτάν, Σακελλάρης, Χατζημανώλης, Χατζηνικόλας (55’ Σκορδάς),Σκυλλαράκης (15’ λ.τ. Κοστόβ), Λούππος, Κακούλης (71’ Καϊλάκης), Μασάδο, Λαμπριανός (88’ Μπρισνόβαλης), Κοτσίκος
ΕΥΚΛΗΣ: Μαριέττης, Κουλουμπράκης, Πατάκας, Σχοινάκης (61’ Αγγελής), Ούγιανικ, Κρομμύδας, Σιαναβέλης, Χειμωνέττος (82’ Γκιούντιτσε), Θεοδοσίου, Καρπάτσης (46’ Αναγνώστου), Τομάζος