Το καλεντάρι της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ

0
stivos agiossoulas1

Ανακοινώθηκε το οριστικό καλεντάρι της ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ Δωδεκανήσου με όλες τις διοργανώσεις του 2017. Αναλυτικά:

Ε.Α.Σ. Σ.Ε.Γ.Α.Σ. ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ 2 0 1 7

ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΣ

5 Πεμ & 28 Σ: Ημερίδες «κλειστού στίβου» (Ρόδος)

14 Σ: Αγώνες & σκυταλοδρομίες ανωμάλου δρόμου. (Ρόδος)

15 Κ: Πανελλήνιο πρωτάθλημα βάδην 50χλμ Ανδρών

22 Κ: Χειμερινή Συνάντηση 2017 (ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ)– Αναπτυξιακό

Πρωτάθλημα Ρόδου ΠΠβ΄-ΠΚβ΄ (Σορωνή)

28 Σ: Ετήσια Εορτή και Κοπή Βασιλόπιτας ΕΑΣ ΣΕΓΑΣ ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΟΥ

(Ρόδος)

ΦΕΒΡΟΥΑΡΙΟΣ

11 Σ: Ημερίδα «κλειστού στίβου» (Ρόδος)

18-19 Σ-Κ: Πανελλήνιοι Αγώνες «κλειστού στίβου» Α / Γ (Σ.Ε.Φ.)

11 Σ: Βαλκανικοί Αγώνες «κλειστού στίβου» Ε / Ν (Κωνσταντινούπολη)

25 Σ: Βαλκανικοί Αγώνες «κλειστού στίβου» Α / Γ (Βελιγράδι)

ΜΑΡΤΙΟΣ

3 – 5 Παρ-Κ: Ευρωπαϊκό πρωτ/μα «κλειστού στίβου» Α / Γ (Βελιγράδι)

5 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. ΔΡΟΜ. ΣΕ ΑΝΩΜΑΛΟ ΕΔΑΦΟΣ (ΤΡΙΚΑΛΑ)

12 Κ: 1 ος Αγώνας Ορεινού Δρόμου Ρόδου (Προφήτης Ηλίας – Ρόδος)

18 Σ: Ελληνικό Κύπελλο Χειμερινών Ρίψεων (Θεσσαλονίκη)

19 Κ: Πανελλήνιοι Αγώνες Ημιμαραθωνίου Α / Γ (Αθήνα)

ΑΠΡΙΛΙΟΣ

1 Σ: Διασυλλογικό ΠΠΒ-ΠΚΒ Ά Αγώνας (Πολύαθλο) & Ημερίδα Α-Γ.

(Ρόδος)

8 Σ: ΠΑΝΕΛ. ΒΑΔΗΝ 20.000 μ. Α / Γ – ΝΕΩΝ & Αγ. Βάδην 10.000 Ε/Ν/Π – 5.000 Κ

9 Κ: 4 ος Μαραθώνιος Ρόδου (Ρόδος)

11-12 Τ-Τ: ΔΙΑΣΥΛ. ΑΓΩΝΕΣ ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ – Π/Κ (ΑΓΙΟΣ ΚΟΣΜΑΣ)

22-23 Σ-Κ: ΄΄Σταμάτεια΄΄ Διασ. Π-Κ.

22 Σ: ΠΠΒ-ΠΚΒ Β Αγώνας (Πολύαθλο). (Ρόδος) (Πρωί)

26-27 Τ-Τ: Β΄ Φάση Σχολικών Αγώνων Λυκείων (Ρόδος)

29-30 Σ-Κ: Διασυλλογικό Α-Γ. (Νάξος)

ΜΑΙΟΣ

6 Σ: Διασυλλογικό ΠΠΑ-ΠΚΑ. (Κώς)

9-10 Τ-Τ: Πανελλήνιοι Σχολικοί Αγώνες Λυκείων

13-14 Σ: ΔΙΑΣΥΛ. ΣΥΝΘ, ΠΠ/ΠΚ Α΄ & Ημερίδα Α-Γ (Ρόδος).

20 Σ: «ΧΑΝΙΑ 2017» (ΧΑΝΙΑ)

27 Σ: Παπαφλέσσεια (Καλαμάτα)

27-28 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. ΣΥΝΘΕΤΩΝ Α/Γ – ΝΕΩΝ

28 Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. 10.000 μ. Α/Γ – ΝΕΩΝ «Α/Γ» – Ε

31 Τετ: 1 ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ (Έδεσσα)

ΙΟΥΝΙΟΣ

1 Πεμ: Athens Street Pole Vault (Αθήνα – Σύνταγμα)

3 Σ: Αναπτυξιακός Αγώνας ΠΠΒ΄ΠΚΒ΄ & Ημερίδα Α-Γ, Ε-Ν, Π-Κ

(Κάλυμνος)

3 Σ: «69 α ΒΕΝΙΖΕΛΕΙΑ» (ΧΑΝΙΑ)

3 Σ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Π / Κ (Αλβανία)

7 Τετ: «Gala Γυναικών» (Φιλοθέη)

10 Σ: 2 ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ (Άργος Ορεστικό)

11 K: Σιθώνεια (Χαλκιδική)

17-18 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ Α / Γ

24-25 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. Π / Κ & ΣΥΝΘΕΤΑ Π/Κ

24-25 Σ-Κ: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤ. ΕΘΝΙΚΩΝ ΟΜΑΔΩΝ Α/Γ (ΓΑΛΛΙΑ)

24-30 Σ-Π: Island Games 2017 (Gotland) Σουηδία

ΙΟΥΛΙΟΣ

1-2 Σ-Κ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Ε / Ν (Ρουμανία)

8–9 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ. Ε / Ν & ΣΥΝΘΕΤΑ Ε / Ν

12 Τετ: 3 ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ (Πάτρα)

12-16 Τετ.-Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Π / Κ (ΚΕΝΥΑ)

13-16 Πεμ-Κ: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΝΕΩΝ (ΠΟΛΩΝΙΑ)

15-16 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΠΠ / ΠΚ Α΄ & ΣΥΝΘ. ΠΠ / ΠΚ Α΄

19 Τετ: 4 ο Ελληνικό ‘Grand Prix’ (Καβάλα)

20-23 Πεμ-Κ: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Ε / Ν (ΙΤΑΛΙΑ)

22-23 Σ-Κ: Βαλκανικό Πρωτάθλημα Α / Γ (Σερβία)

22-30 Σ-Κ: ΕΥΡΩΠΑΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΝΕΟΤΗΣΤΑΣ Π/Κ (ΟΥΓΓΑΡΙΑ)

29-30 Σ-Κ: ΠΑΝΕΛΛΗΝΙΟ ΠΡΩΤ/ΜΑ ΝΕΩΝ «Α / Γ»

ΑΥΓΟΥΣΤΟΣ

2 – 3 Τετ – Π: «Ελλάδα – Κύπρος» Διεθνής Συν/ση Π / Κ (Ελλάδα)

4-13 Παρ.-Κ: ΠΑΓΚΟΣΜΙΟ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α/Γ (ΛΟΝΔΙΝΟ)

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΣ

23 Σ: Αναπτυξιακός ΠΠΒ΄- ΠΚΒ΄ (Σύμη)

ΟΚΤΩΒΡΙΟΣ

1 Κ: Run Greece (Ρόδος)

7-8 Σ-Κ: Αιγαιοπελαγίτικοι Αγώνες (Μύκονος)

8 Κ: Βαλκανικός Μαραθώνιος (Σερβία)

ΝΟΕΜΒΡΙΟΣ

11 Σ: Βαλκανικό Πρωτ. Δρόμου σε Ανώμαλο Έδαφος (Τουρκία)

12 Κ: ΠΑΝΕΛ. ΠΡ. ΜΑΡΑΘΩΝ. Α / Γ & Διεθνής Μαραθώνιος (ΑΘΗΝΑ)