Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Το έκριναν τα πέναλτι!

Το έκριναν τα πέναλτι!

0

Από τα …έντεκα βήματα κρίθηκε η αναμέτρηση της ΑΕ Κατταβιάς με τον Κλεόβουλο της Λίνδου στο Ενωσιακό γήπεδο στο Δημοτικό Αθλητικό Κέντρο «Καλλιπάτειρα» στο Κορακόνερο. Το τελικό 1 – 1 σφράγισε τις προσπάθειες και των δυο ομάδων οι οποίες σκόραραν με πέναλτι. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 40’ με πέναλτι του Ταγκάεφ ( 0 – 1) το ποίο υποδείχθηκε μετά από μαρκάρισμα του Παπαβεργή στον Κακλαμάνο. Οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν στο 80’ με πέναλτι του Πάπα (1 – 1), το οποίο δόθηκε μετά από μαρκάρισμα του Γιατσιάτσου στον Στεργιόπουλο.

Σε γενικές γραμμές, οι παίκτες της ΑΕ Κατταβιάς έδειξαν καλύτεροι από τον αντίπαλο τους και τα έδωσαν όλα θέλοντας να διεκδικήσουν την πρώτη τους φετινή νίκη χωρίς πάντως να τα καταφέρουν. Μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι στο πρώτο ημίχρονο αλλά ατύχησαν στο 13΄ όταν ο Κώτης μετά από σέντρα σουτ έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στο κάθετο δοκάρι. Οι Λινδιακού ευτύχησαν να προηγηθούν στο σκορ όμως στην επανάληψη, η ομάδα του Μανώλη Φρατζή έδειξε και πάλι να πατάει καλύτερα και να είναι αρκετά επιθετική αναζητώντας την ισοφάριση.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Γιαννουκάς (Σπάρταλης, Χατζηνικόλας)

ΑΕ ΚΑΤΤΑΒΙΑΣ: Παπαβεργής, Δράμη, Κώτης (76’ Διακάκης), Κατσαρής, Παπασταμάτης, Σαλαμαστράκης, Μαριεττάκης, Κούτσι (84’ Τοπαλίδης), Στεργιόπουλος (94’ Φράγκος), Νασόπουλος, Πάπα
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Χρυσανθής, Γιαννιού (63’ Τσιάτσιος), Κουκουτσέλας, Γιατσιάτσος, Μανώλης Κακλαμάνος (58’ Κολιοκώστας), Γκίκας, Ηλίας Μπαϊρακτάρης, Μάριος Μπαιρακτάρης (85’ Χαμιτάϊ), Αλέκος Κακλαμάνος, Διακογεωργίου (68’ Χατζηνικόλας), Ταγκάεφ