Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Θύμισε κάτι από πόλο…

Θύμισε κάτι από πόλο…

0
18

Κάτι από πόλο θύμισε το σημερινό παιχνίδι του ΑΟ Βαθύ με τον Φοίβο Κρεμαστής που έγινε στο ουδέτερο γήπεδο της Αντιμάχειας λόγω τιμωρίας της ομάδας από την Κάλυμνο. Το τελικό 4 – 8 τα λέει όλα. Διαβάστε το φιλμ του αγώνα, όπως αυτό αποτυπώθηκε στο Κωακό site giafkasports.gr:
4′ Δυνατό σουτ του Γεωργαλλή λίγο πάνω από τα δοκάρια του Αμοργίνου.
6′ ΓΚΟΛ!! Ο Δελαπόρτας εκτέλεσε το έμμεσο εντός περιοχής , ο Αξιώτης έκανε το σουτ στην κίνηση κάνοντας το 1-0.
8′ Σέντρα του Δελαπόρτα από δεξιά , κεφαλιά του Φτάκλα έδιωξε σε κόρνερ ο Αμοργίνος.
16′ ΓΚΟΛ!! Βαθιά μπαλιά του Ανθούλη , ο Γαργάλης προσπάθησε με το κεφάλι να επιστρέψει την μπάλα στον Κεφάλα ωστόσο ο τερματοφύλακας του Φοίβου ήταν εκτός θέσης αφού έβγαινε για να μπλοκάρει τη μπάλα και εκείνη κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1.
23′ ΓΚΟΛ!! Δυνατό σουτ του Αξιώτη , η μπάλα κόντραρε στα σώματα και κατέληξε στην αριστερή γωνία του Αμοργίνου για το 1-2.
30′ Δυνατό σουτ του Δελαπόρτα, έδιωξε στην αριστερή του γωνία σε κόρνερ ο Αμοργίνος.
39′ ΓΚΟΛ!! Παράλληλη πάσα του Δελαπόρτα ο Φτάκλας από κοντά έκανε το 1-3 .
45′ ΓΚΟΛ!! Η μπάλα βρήκε στο χέρι του Τριαντάφυλλου και ο Ατσαλάκης έδειξε το σημείο του πέναλτι . Την εκτέλεση ανέλαβε ο Γεωργαλλής για το 1-4.
Ημίχρονο
47′ ΓΚΟΛ!! Εκτέλεση κόρνερ του Ανθούλη , κεφαλιά του Τριαντάφυλλου στην δεξιά γωνία Κεφάλα για το 2-4.
50′ ΓΚΟΛ!! Κάθετη του Ανθούλη , ο Παϊζάνος μπερδεύτηκε με τον Κεφάλα και ο Σαγρές από κοντά έκανε το 3-4.
52′ ΓΚΟΛ!! Κεφαλιά πάσα του Φτάκλα στον Μόσχο που από κοντά έκανε το 3-5.
57′ ΓΚΟΛ! Ωραία προσποίηση και σουτ του Γεωργαλλή στην δεξιά γωνία του Αμοργίνου για το 3-6.
65′ ΓΚΟΛ!! Δυνατό σουτ του Μουσσά στην δεξιά γωνία του Κεφάλα για το 4-6.
85′ ΓΚΟΛ!! Δυνατό σουτ του Ορφανίδη απ” τα πλάγια στην αριστερή γωνία του Αμοργίνου για το 4-7.
90′ ΓΚΟΛ! Παράλληλη του Αξιώτη στο Γεωργαλλή για το 4-8 που ήταν και το τελικό αποτέλεσμα .
Διαιτησία : Ατσαλάκης, Κρίκογλου , Στάμος
Οι συνθέσεις
Α.O ΒΑΘΥ: Αμοργίνος, Κουρσιώτης, Καμπούρης, Τριαντάφυλλος (63′ Καρακιόζης ), Τσαγκάρης, Αλαχούζος Γ.(46′ Γαλουζής) , Ανθούλης, Μουσσάς, Κότορος (79′ Καζώνης), Σαγρές, Κουλλιάς
ΦΟΙΒΟΣ: Κεφάλας, Παϊζάνος, Γαργάλης, Μπιλιάς, Δελαπόρτας, Γεωργαλλής, Μόσχος (73′ Μπούτσκα), Ορφανίδης, Αξιώτης, Αρχοντούλης, Φτάκλας