Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Θριάμβευσε κόντρα στον Ορφέα ο Ποσειδών Καρπάθου

Θριάμβευσε κόντρα στον Ορφέα ο Ποσειδών Καρπάθου

0
askposeidon.gr

Την πρώτη νίκη του στο φετινό πρωτάθλημα της Α’ κατηγορίας του Β’ ομίλου πανηγύρισε ο Ποσειδών Καρπάθου.

Ειδικότερα, ο Ποσειδών αφήνοντας πίσω τις δύο εντός έδρας ήττες από Φοίβο Κρεμαστής και Απόλλων Καλυθιών, επικράτησε με 5-0 εκτός έδρας του Ορφέα. Σε μία αναμέτρηση που διεξήχθη στο πλαίσιο της τρίτης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ο Ποσειδών προηγήθηκε μόλις στο έβδομο λεπτό έπειτα από εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Φελλουζή Κωσταντίνου. Στο 17ο λεπτό ο Ντίνος Μαντικός διπλασίασε τα τέρματα των φιλοξενούμενων, ενώ στο 34′ ο Κοκούνια ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0. Το 4-0 έγραψε στο 43′ ο Μανώλης Χατζηπαπάς. Μάλιστα αυτό ήταν και το πρώτο του επίσημο γκολ με την φανέλα του συλλόγου από την Κάρπαθο. Το κερασάκι στην τούρτα της ευρείας νίκης των φιλοξενούμενων έβαλε στο 87′ ο Σπανός Μανώλης. Που πέτυχε το πρώτο του γκολ τη φετινή σεζόν.

Την ίδια στιγμή ο Ορφέας παρέμεινε χωρίς νίκη στο φετινό πρωτάθλημα. Πλέον μετράει ισάριθμες ήττες με το πέρας τριών αγωνιστικών.