Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Θετικό το ξεκίνημα του Κλεόβουλου

Θετικό το ξεκίνημα του Κλεόβουλου

0

Παίζοντας καλύτερα από τον αντίπαλο του σε όλη την διάρκεια του παιχνιδιού, ο Κλεόβουλος έφυγε με το «διπλό» από τα Κοσκινού επικρατώντας του τοπικού Διγενή με 3 – 1. Οι Λινδιακοί έλεγξαν το παιχνίδι στην μεγαλύτερη του διάρκεια και έτσι δίκαια έφθασαν στην κατάκτηση των βαθμών. Σημαντική ήταν η συμβολή του Μπαϊρακτάρη ο οποίος σημείωσε δυο τέρματα και έδειξε ότι θα είναι ένας πολύτιμος παίκτης και για τον Κλεόβουλο.
Αν και οι φιλοξενούμενοι είχαν την υπεροχή, το σκορ άνοιξε στο 20’ ο Τριπολίτης για τον Διγενή (1 – ). Οι παίκτες του Δημήτρη Δογιάμα δεν πτοήθηκαν και συνέχισαν να πιέζουν ωστόσο μέχρι και το φινάλε του ημιχρόνου, οι γηπεδούχοι αναζήτησαν και ένα δεύτερο γκολ το οποίο όμως δεν ήρθε. Στην επανάληψη, ο Κλεόβουλος συνέχισε να πιέζει και μπόρεσε να φθάσει στην ισοφάριση με ένα πολύ ωραίο σουτ του Μπαϊρακτάρη στο 50’ (1 – 1) και πέντε λεπτά αργότερα (στο 55’) ο ίδιος παίκτης έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του (1 – 2). Στο 75’ ο Ταγκάεφ διαμόρφωσε το τελικό 1 – 3.

Το παιχνίδι διαιτήτευσε ο Γιαννουκάς (Ναζιρόπουλος, Μοσχάτος)

ΔΙΓΕΝΗΣ: Μανωλάγκας, Κατσούλης, Κατσαμάκης, Γιουλβανίδης, Μαριάς, Γιαννίκος, Χατζηνικόλας (78’ Δραμουντανής), Σιαμαντούρας (53’ Μάνος), Τριπολίτης, Πατσιαούρας, Πάνο
ΚΛΕΟΒΟΥΛΟΣ: Χρυσανθής, Γιαννιού (85’ Χατζηνικόλας), Χαμιτάϊ, Τσελεπίδης, Γιατσιάτσος, Γκίκας (90’ Κακλαμάνος Λ.), Μπαϊρακτάρης, Κουκουτσέλας, Κολιοκώστας (71’ Τσιάτσιος), Κακλαμάνος Αλ., Ταγκάεφ