Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Τελχινίδα: Νίκη και στους Παμπαίδες (pics)

Τελχινίδα: Νίκη και στους Παμπαίδες (pics)

0
telxinida diagoras pampaides

Τη νίκη με σκορ 3 – 0 σετ πέτυχε η Τελχινίδα επί του Διαγόρα, σε σημερινό παιχνίδι που πραγματοποιήθηκε στο Βενετόκλειο κλειστό γυμναστήριο της Ρόδου. Ο αγώνας έγινε στο πλαίσιο του πρωταθλήματος των Παμπαίδων. Οι γηπεδούχοι συνάντησαν δυσκολίες ουσιαστικά μόνο στο 2ο σετ όπου ο Διαγόρας πάλεψε πάρα πολύ και πρόβαλλε σθεναρή αντίσταση. Στο 1ο και ειδικά στο 3ο, τα πράγματα εξελίχθηκαν πολύ εύκολα για αυτούς. Τα σετ του αγώνα:
25 – 18 (20’), 25 – 22 (22’), 25 – 10 (17’).
Διαιτήτευσαν οι κ. Θ. Κυπριώτης και Ν. Χατζησταυρίδης.
ΤΕΛΧΙΝΙΔΑ (Ν. Τσιντομηνάς): Α. Πλαστρούγκης, Φρ. Αράπης, Γκ. Ορμενάϊ, Γ. Χατζηγεωργίου, Ντ. Σίμου, Ι. Σαρίκας, Κ. Κασίδης, Θ. Αρβανίτης, K. Χειμωνέττος
ΔΙΑΓΟΡΑΣ (Π. Δικαστόπουλος): Α. Δεληγιώργης, Εμ. Παπαντωνίου, Μπόληκ Πλατής Μ.,Α. Πάντος, Γ. Δεληγιώργης

φωτογραφίες: Πέτρος Χειμωνέττος

{yoogallery src=[/images/stories/fotos/sezon2012_2013/alla_spor/volei/telxinis_diagora_pampaides/] width=[150] height=[150]}