Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Τελχινίδα: Ήττα και στο Αιγάλεω

Τελχινίδα: Ήττα και στο Αιγάλεω

0
DSC 0024-001

Δεν μπόρεσαν να βρουν λύση στο πολύ καλό σερβίς του Αιγάλεω οι αθλήτριες της Τελχινίδας και έχασαν εύκολα με 3-0 σε,τ στην πρεμιέρα του β΄ γύρου της Α2 γυναικών.
Με εξαίρεση το 2ο σετ οι ροδίτισσες δεν κατάφεραν να απειλήσουν ουσιαστικά τις αντιπάλους τους σε ένα ματς που θύμιζε αρκετά την αναμέτρηση των δύο ομάδων στο α΄ γύρο, στη Ρόδο.
ΑΟ Αιγάλεω – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 64΄(25-07 σε 20΄, 25-20 σε 27΄ και 25-10 σε 17΄)
Αιγάλεω: (Αγγελική Αντωνιάδη) Κωνσταντίνα Αναστασιάδη (λ), Πόπη Αναστασιάδη, Άννα Κικιρίκου, Κατερίνα Βλάχου, Κάλλη Δίκη, Έφη Ιωάννου, Γεωργία Κανελλοπούλου (λ), Kαρακατσάνη Αντωνέλλα, Κωνσταντίνα Καραμούντζου, Κατερίνα Κουλοπούλου, Λίτσα Κράνη, Μανωλίκα Ευαγγελία, Σοφία Σολωμού και Ιωάννα Χαριτωνίδη
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς): Αγλαΐα Σκορδά, Μαρία Βρατσάλη, Ματίνα Γιαννέλη, Φαμπιόλα Τερζίου, Καρολίνα Χρυσοχού, Κατερίνα Χειμωνέττου, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Κέλυ Δαουτοπούλου, Γεωργία Βερβερίδη, Ελένη Μητροπούλου και Ραφαηλία Κουφομανώλη.
Διαιτητές του αγώνα ήταν η Γιάννης Παπαδογιάννης, Χρήστος Τριανταφυλλόπουλος και η Βίκη Καστάνη.