Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Τελχινίδα: Άλλη μια νίκη στους εφήβους

Τελχινίδα: Άλλη μια νίκη στους εφήβους

0
ilios telxinida efivoi

Σε ένα μέτριο ποιοτικά αγώνα που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο κλειστό της Ιαλυσού οι έφηβοι της Τελχινίδας επικράτησαν με 3-1 σετ του Ήλιου.
Οι γηπεδούχοι εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη των αντιπάλων τους και προηγήθηκαν από νωρίς στο 1ο σετ το οποίο και κατέκτησαν με 25-20.
Οι μικροί της Τελχινίδας αντέδρασαν και με όπλα το δύσκολο σερβίς και την αποτελεσματική επίθεση πήραν άνετα το επόμενο σετ με 10-25.
Στο 3ο και στο 4ο σετ πάλι πρωταγωνιστές ήταν οι αθλητές της Τελχινίδας οι οποίοι τελικά δε δυσκολεύτηκαν να δώσουν τη νίκη στην ομάδα τους.
ΑΣ Ήλιος – ΡΣΦΠ Τελχινίς 1-3 σετ (25-20 σε 18΄, 10-25 σε 16΄, 18-25 σε 16΄και 13-25 σε 18΄)
Ήλιος: (Δημήτρης Δοξάκης) Βαβλάς, Πιλατέρης, Καποάρας, Βούλκα, Δήμας, Κυρίτσης, Τρομπούκης, Δανελλάκης και Μερτσάρης
Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Γκέντσι Ορμενάι, Γιώργος Χατζηγεωργίου, Ντάνιελ Σίμου, Κώστας Χειμωνέττος, Γιάννης Σαρικάς, Φραντζής Αράπης, Σωκράτης Πρεσβύρης, Νίκος Διακομιχάλης, και Στέλιος Χαριστής (λίμπερο)
Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Σάββας Πάττας και Νίκος Χατζησταυρίδης.