Τα νέα του μπριτζ

0
bridge agonas

Την Δευτέρα 10 Φεβρουαρίου διεξήχθη η 2η ημερίδα ζευγών κατηγορίας 1-16 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:

1. Γιαλλούσης Μ. – Δανελλάκης Δ. 68,33%
2. Χατζηιωάννου Ε. – Παληγιάννης Φ. 58,75%
3. Καρακατσάνης Β. – Καρακατσάνης Η. 57,50%
4. Βρούχος Ν. – Κελεπέρας Κ. 54,58%
5. Καταξενός Γ . – Λεριάς Ε. 50,42%

Την Τρίτη 11 Φεβρουαρίου συνεχίστηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-9 με την συμμετοχή 10 ομάδων. Τα αποτελέσματα μετά από έξι αγώνες είναι ως εξής:
1. Η ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Κώστογλου Κ., Μπίνη Γ., Λαμπαδάκη Μ. με 90,54 Victory.
2. Η ομάδα Κουτσάκη με τους αθλητές Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν., Τσιμπιδάκη Ε., Δουλγέρη Α.,Δημητρά Σ., Παπαεμμανουήλ Δ. με 78,40 Victory.
3. Η ομάδα Τσελεπή με τους αθλητές Τσελεπή Λ., Στεφανή Π., Φοιτό Σ., Περδικάρη Κ., Καλοπήτα Β. με 67,55 Victory.
4. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Κουφού Α., Βεργή Κ., Ανθούλας Κ., Βολονάκη Π., Ματθαίου Σ., Τσέτσερη Κ. με 65,60 Victory.
5.Η ομάδα Αναστάχα με τους αθλητές Αναστάχα Λ., Αναστάχα Γ., Παυλούς Γ., Κρητικός Χ. με 65,45 Victory.
6. Η ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Παλογιαννίδη Μ., Μακέστα Σ., Μηνέττο Α. με 62,38 Victory
7. Η ομάδα Κλέτσα με τους αθλητές Κλέτσα Α., Χητά Ε., Καραγιάννη Ρ., Καββαθά Α., Κούτρη Β., με 60,33 Victory.
8. Η ομάδα Πλίγκου με τους αθλητές Πλίγκο Ε., Χατζηνικόλα Σ., Βολτατζή Γ., Καραγιουσούφ Τ. με 54,51 Victory.
9. Η ομάδα Χατζησάββα με τους αθλητές Χατζησάββα Δ., Σταυρή Μ., Μπονιάτη Δ., Σιμάτη Μ. με 31,27
10. Η ομάδα Πετρίδη με τους αθλητές Πετρίδη Β., Χατζηγεωργίου Δ., Παπαμιχαήλ Σ., Φώκιαλη Ε., Φιλίππου Κ. με 17,87 Victory.

Την Πέμπτη 13 Φεβρουαρίου στον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου συνεχίστηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-16 με την συμμετοχή 12 ομάδων και τα αποτελέσματα μετά από τέσσερις αγώνες είναι ως εξής:
1. Ομάδα Κουτσάκη με τους αθλητές Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν., Κώστογλου Κ., Τσελεπή Λ. με 58, Victory
2. Ομάδα Γιαλλούση με τους αθλητές Γιαλλούση Μ., Δανελλάκη Δ., Διακοσταματίου Ν., Τσαγκαλίδη Δ., Αναστάχας Λ. με 54,31 Victory.
3.Ομάδα Ράμου με τους αθλητές Ράμο Ε., Καβαλάκη Ι., Βρούχο Ν., Κελεπέρα Κ. με 31,81 Victory.
4.Ομάδα Μπόνη με τους αθλητές Μπόνη Α., Μπονιάτη Δ., Χητά Ε., Παπαεμμανουήλ Δ. με 53,70 Victory.
5.Ομάδα Λεριά με τους αθλητές Λεριά Ε., Σιμάτη Α., Γιαννιού Μ., Σβίγγο Ι., Αγγελάκο Α., Τυραδέλλη Β. με 49,08 Victory.
6. Ομάδα Καταξενού με τους αθλητές Καταξενό Γ., Καλαβρέζο Ε., Χατζηιωάννου Ε., Παληγιάννη Φ., Γιάκλο Κ. με 44,59 Victory.
7. Ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Σ., Μαυρονικόλα Ι., Πιρπιρή Δ., Κλούβα Ι., Πετρίδη Β. με 36,19 Victory.
8. Ομάδα Καρακατσάνη με τους αθλητές Καρακατσάνη Β., Καρακατσάνη Η., Τυραδέλλη Α., Τσάβαλο Α. με 34,61 Victory.
9. Ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Μακέστα Σ., Παλογιαννίδης Μ., Στεφανής Π., Μηνέττος με 34,13 Victory.
10. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Κουφού Α., Βεργή Κ., Ματθαίου Σ., Τσέτσερη Κ., Φυσίκα Π., Πεζανάκης Ν. με 28,60 Victory
11. Ομάδα Κλέτσα με τους αθλητές Κλέτσα Α., Δημητρά Σ., Καραγιάννη Ρ., Κούτρη Β., Τσιμπιδάκη Ε., Ζερβός Ι., Παπασάββας Γ.με 23,52 Victory.
12. Η ομάδα Φώκιαλη με τους αθλητές Χατζηγεωργίου Δ., Παπαμιχαήλ Σ., Φώκιαλη Ε., Καραγιουσούφ Τ., Χατζησάββα Δ. με 10,86 Victory.

Την Παρασκευή 14 Φεβρουαρίου διεξήχθη ο 4ος αγώνας ζευγών κατηγορίας 1-6 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:
1. Τσαβαρή Ε. – Ράμος Β. 63,75%
2. Ανθούλας Κ. – Βολονάκης Σ. 52,50%
3. Πετρίδης Β. – Χατζηνικόλας Σ. 51,25%
4. Μακέστας Σ. – Παλογιαννίδης Μ. 47,50%
5. Κοφινάκου Ε. – Σιμάτη Μ. 43,75%

Αναλυτικά τα αποτελέσματα θα τα βρείτε στο σάιτ της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ www.hellaswbridge.org
Κούτρη Βασιλική