Τα νέα του bridge

0
bridge3

Την Δευτέρα 8 Ιουνίου διεξήχθη η 4η ημερίδα ζευγών κατηγορίας 1-16 με τη συμμετοχή 11 ζευγών και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:

1. Τυραδέλλη Α. – Τσάβαλος Α. 51,25%
2. Τσελεπής Λ. – Σβίγγος Ι. 69,05%
3. Αναστάχας Λ. – Παυλούς Δ. 54,17%
4. Γιάκλος Κ. – Καλαβρέζος Ε. 60,00%
2. Γιαλλούσης Μ. – Δανελλάκης Δ. 50,00%

Την Τρίτη 10 Ιουνίου διεξήχθη η 2η ημερίδα ζευγών κατηγορίας 1-9 με τη συμμετοχή 10 ζευγών. Τα αποτελέσματα διαμορφώθηκαν ως εξής:

1. Τσελεπής Λ. – Καλοπήτας Β. 69,05%
2. Πλίγκος Ε. – Χατζηνικόλας Σ. 58,33%
3. Corsini A. – Διαιτητής ΕΟΜ 53,57%
4. Δημητρά Σ. – Φοιτός Σ. 51,79%
5. Γρηγοράς Ν. – Κουτσάκης Ι . 50,60%
Ο Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου συμμετέχει με 5 άλλους ομίλους στο ταυτόχρονο τουρνουά ζευγών κατηγορίας 1-9 που οργανώνει ο Όμιλος Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Μπριζ κάθε Τρίτη. Στο σύνολο 6 ομίλων και 84 ζευγών που συμμετείχαν στην ημερίδα με τις ίδιες ακριβώς διανομές τα αποτελέσματα των αθλητών μας διαμορφώθηκαν και είναι:

2. Τσελεπής Λ. – Καλοπήτας 65,16%
6. Πλίγκος Ε. – Χατζηνικόλας Σ. 61,11%
31. Corsini A. – Διαιτητής ΕΟΜ 53,59%

Την Πέμπτη 12 Ιουνίου στον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου ξεκίνησε νέο τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-16 με την συμμετοχή 10 ομάδων και τα αποτελέσματα μετά από δύο αγώνες είναι ως εξής:

1. Ομάδα Καβαλάκη με τους αθλητές Καβαλάκη Ι., Ράμο Ε., Βρούχο Ν., Κελεπέρα Κ. με 35,31 Victory.
2. Ομάδα Γιαλλούση με τους αθλητές Γιαλλούση Μ., Δανελλάκη Δ., Διακοσταματίου Ν., Ζερβό Ι., με 31,21 Victory
3. Ομάδα Παυλούς με τους αθλητές Παυλούς Δ., Περδικάρη Κ., Αναστάχα Λ., Φοιτό Σ. με 23,65 Victory.
4. Ομάδα Τυραδέλλη με τους αθλητές Τυραδέλλη Α., Τσάβαλο Α., Καρακατσάνη Β., Τσαγκαλίδη Δ. με 21,82 Victory.
5. Ομάδα Μπόνη με τους αθλητές Μπόνη Α., Μπονιάτη Δ., Χητά Ε., Παπαεμμανουήλ Δ. με 20,87 Victory
Ομάδα Μαυρονικόλα με τους αθλητές Μαυρονικόλα Ι., Πιρπιρή Δ., Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Χατζηιωάννου Ε. με 91,22 Victory.
6. Ομάδα Κουτσάκη με τους αθλητές Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν., Τσελεπή Λ., Σβίγγο Ι.. με 19,49 Victory
7. Ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Κοψιά Ν., Στεφανής Π., Μακέστα Σ. με 18,86 Victory
8. Ομάδα Καταξενού με τους αθλητές Καταξενό Γ., Καλαβρέζο Ε., Παληγιάννη Φ., Χατζηιωάννου Ε. με 17,66 Victory
9. Ομάδα Καραγιάννη με τους αθλητές Καραγιάννη Ρ., Δημητρά Σ., Κουφού Α., Πεζανάκη Ν. με 10,96 Victory
10. Η ομάδα Παπαμιχαήλ με τους αθλητές Παπαμιχαήλ Σ., Χατζηγεωργίου Δ. Φώκιαλη Ε., Δουλγέρη Α. με 0,17 Victory.