Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Τα μοιράστηκαν όλα στην Ψίνθο

Τα μοιράστηκαν όλα στην Ψίνθο

0
1

Βαθμούς και εντυπώσεις μοιράστηκαν Δόξα Ψίνθου και ΑΣ Χάλκης στο μεταξύ τους παιχνίδι που έγινε στο γήπεδο της πρώτης και τελείωσε ισόπαλο με σκορ 1 – 1. Οι φιλοξενούμενοι ήταν καλύτεροι στο μεγαλύτερο διάστημα του πρώτου ημιχρόνου και οι γηπεδούχοι στην επανάληψη. Η ομάδα του ΑΣ Χάλκης ευτύχησε να ανοίξει το σκορ, όμως στην επανάληψη οι παίκτες του Σπύρου Αγγελόπουλου αφυπνίστηκαν και ανεβάζοντας πολλές στροφές κατάφεραν να φθάσουν στην ισοφάριση.
Στο 37’ ο Παπαλαχάρου με ένα πολύ όμορφο σουτ έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα κάνοντας το 0 – 1.
Στο 81’ ο Στελλάς πάσαρε στον Οχτάρα μέσα στην μεγάλη περιοχή και αυτός με ένα εύστοχο πλασέ έσωσε την παρτίδα για την ομάδα του διαμορφώνοντας το τελικό 1 – 1.
Διαιτητής του αγώνα ήταν ο Κώστας Καραγιάννης (Κασιώτης, Παρστακουλάκης).
ΔΟΞΑ: Τόππος, Κυριαζής, Στελλάς Π, Μπαρμπαντώνης, Τσοπάνογλου (77΄ λ.τ Σαράντης), Μπατέστας, Κιλασίν, Οχτάρας, Ορφανός Β, Τσούλλος
ΑΣ ΧΑΛΚΗΣ: Ντάνης, Βασιλείου, Σπύρου, Κουτσογούλας, Ψαράς (93΄ Ζαμαντάκης), Μπιζάτης, Παπαστέργος, Παπαλαζάρου, Καβουκλής (84΄ Χειμωνέττος), Δράμη (67΄ Μερκάι)