Τα αποτελέσματα του τελικού τουρνουά

0
beach oloi

Με δύο συναρπαστικούς τελικούς ολοκληρώθηκε το Τελικό Τουρνουά του Πανδωδεκανησιακού Πρωταθλήματος Μπιτς Βόλεϊ που διοργάνωσε η ΤΕ ΕΟΠΕ Δωδεκανήσου στο Αθλητικό Κέντρο Καλλιπάτειρα με την συνεργασία των σωματείων ΓΣ Διαγόρας, Ροδίων Άθλησις, ΡΣΦΠ Τελχινίς και Φλόγα.
Πρωταθλητές Δωδεκανήσου για το 2016 αναδείχτηκαν, στους άνδρες ο Νίκος Μακρής και ο Ντάνιελ Γκένοφ που επικράτησαν στον τελικό των Μιχάλη Γεράκη και Λέντσι Ορμενάι ενώ στις γυναίκες η Φαίη Μίχου και η Ειρήνη Σφυρίου αφού νίκησαν στον τελικό τις Νικολέτα Αμορανίτη και Φαμπιόλα Τερζίου.
Χάλκινο μετάλλιο κατέκτησαν στους άνδρες ο Αλμπάν Τερζίου με τον Στέλιο Χαριστή και στις γυναίκες η Ελισάβετ Αμορανίτη με τη Νεφέλη Δικαστοπούλου.

Αποτελέσματα
ΑΝΔΡΕΣ
Αποτελέσματα
α΄ γύρος
Γεράκης Ν / Μπαλής vs Ρούσσος / Τάκκος 0 – 2 10-21,8-21
Αναστασιάδης / Φιλίππου vs Γκλάρας / Φράνκε 1 – 2 21-17,11-21,13-15
β΄ γύρος
Γκένοφ / Μακρής vs Ρούσσος / Τάκκος 2 – 0 21-14,21-14
Τερζίου / Χαριστής vs Γούλας / Λούσι 2 – 0 21-17,22-20
Γκιζέτης / Μαθιουδάκης vs Γιώτης / Φλεβάρης 0 – 2 11-21,18-21
Γεράκης Μ / Ορμενάι vs Γκλάρας / Φράνκε 2 – 0 21-10,21-12
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 9η θέση)
Αναστασιάδης / Φιλίππου vs Ρούσσος / Τάκκος 0 – 2 14-21,14-21
Γεράκης Ν / Μπαλής vs Γκλάρας / Φράνκε 0 – 2 22-24,15-21
γ΄ γύρος (οι νικητές προκρίνονται στον ημιτελικό)
Γκένοφ / Μακρής vs Τερζίου / Χαριστής 2 – 1 19-21,21-15,15-8
Γιώτης / Φλεβάρης vs Γεράκης Μ / Ορμενάι 1 – 2 13-21,21-19,15-17
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 7η θέση)
Ρούσσος / Τάκκος vs Γούλας / Λούσι 2 – 0 21-12,21-9
Γκιζέτης / Μαθιουδάκης vs Γκλάρας / Φράνκε 2 – 1 17-21,21-19,15-13
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένοι κατατάσσονται στην 5η θέση και οι νικητές προκρίνονται στο ημιτελικό)
Ρούσσος / Τάκκος vs Γιώτης / Φλεβάρης 2 – 0 21-16,22-20
Γκιζέτης / Μαθιουδάκης vs Τερζίου / Χαριστής 0 – 2 14-21,19-21
Ημιτελικοί
Γκένοφ / Μακρής vs Ρούσσος / Τάκκος 2-0 αα
Γεράκης Μ / Ορμενάι vs Τερζίου / Χαριστής 2-1 21-15,13-21,15-8
Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)
Ρούσσος / Τάκκος vs Τερζίου / Χαριστής 0-2 αα
Τελικός (1η – 2η θέση)
Γκένοφ / Μακρής vs Γεράκης Μ / Ορμενάι 2-0 21-17,21-18

Τελική Κατάταξη
1η Γκένοφ / Μακρής
2η Γεράκης Μ / Ορμενάι
3η Τερζίου / Χαριστής
4η Ρούσσος / Τάκκος
5η Γκιζέτης / Μαθιουδάκης
Γιώτης / Φλεβάρης
7ηθ Γούλας / Λούσι
Γκλάρας / Φράνκε
9η Αναστασιάδης / Φιλίππου
Γεράκης Ν / Μπαλής

ΓΥΝΑΙΚΕΣ
Αποτελέσματα
α΄ γύρος
Γεράκη / Μανωλάκη vs Αγγελή / Χειμωνέττου 0 – 2 17-21,13-21
Ινγγλέση / Κλαδίτη vs Τερζίου Α / Σουσάρι 2 – 1 17-21,21-14,15-10
Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ vs Αγγελή / Χειμωνέττου 2 – 0 21-12,21-17
β΄ γύρος
Δεληγιώργη / Κρητικού vs Αθανασίου / Μαμαλίγκα 0 – 2 3-21,5-21
Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου vs Μίχου / Σφυρίου 0 – 2 12-21,14-21
Γκίκα / Κουφομανώλη vs Ινγγλέση / Κλαδίτη 2 – 1 21-9,18-21,15-7
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 9η θέση)
Τερζίου Α / Σουσάρι vs Αγγελή / Χειμωνέττου 0 – 2 11-21,6-21
Γεράκη / Μανωλάκη vs Ινγγλέση / Κλαδίτη 1 – 2 23-21,20-22,10-15
γ΄ γύρος (οι νικήτριες προκρίνονται στον ημιτελικό)
Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ vs Αθανασίου / Μαμαλίγκα 2 – 0 21-13,21-19
Μίχου / Σφυρίου vs Γκίκα / Κουφομανώλη 2 – 0 21-9,21-12
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 7η θέση)
Αγγελή / Χειμωνέττου vs Δεληγιώργη / Κρητικού 2 – 0 21-10,21-11
Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου vs Ινγγλέση / Κλαδίτη 2 – 0 21-8,21-3
Ταμπλό ηττημένων (οι ηττημένες κατατάσσονται στην 5η θέση και οι νικήτριες προκρίνονται στο ημιτελικό)
Αγγελή / Χειμωνέττου vs Γκίκα / Κουφομανώλη 0 – 2 18-21,13-21
Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου vs Αθανασίου / Μαμαλίγκα 2 – 0 21-14,21-19
Ημιτελικοί
Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ vs Γκίκα / Κουφομανώλη 2-0 21-9,21-10
Μίχου / Σφυρίου vs Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου 2-0 21-16,21-16
Μικρός Τελικός (3η – 4η θέση)
Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ vs Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου 0-2 16-21,7-21
Τελικός (1η – 2η θέση)
Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ vs Μίχου / Σφυρίου 1-2 15-21,21-18,10-15

Τελική Κατάταξη
1η Μίχου / Σφυρίου
2η Αμορανίτη Ν / Τερζίου Φ
3η Αμορανίτη Ε / Δικαστοπούλου
4η Γκίκα / Κουφομανώλη
5η Αθανασίου / Μαμαλίγκα
Αγγελή / Χειμωνέττου
7η Δεληγιώργη / Κρητικού
Ινγγλέση / Κλαδίτη
9η Τερζίου Α / Σουσάρι
Γεράκη / Μανωλάκη