Τα αποτελέσματα του ημιμαραθωνίου

0
imimarathonios

Με επιτυχία πραγματοποιήθηκε για μια ακόμα χρονιά (7η) ο ημιμαραθώνιος αγώνας δρόμου που διοργάνωσε ο σύλλογος «Φλόγα» στη μνήμη του Τσαμπίκου Χατζηνικολάου. Παρά τις αντίξοες καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν την Κυριακή στο νησί της Ρόδου, συνολικά πήραν μέρος 73 άτομα από τα οποία κατάφεραν να τερματίσουν τα 71. Εκτός από τον σύλλογο «Φλόγα», συνεργάστηκαν στην διοργάνωση του αγώνα όλοι οι σύλλογοι των Απολλώνων («Απόλλωνας», «Νέοι Ορίζοντες» και «Απολλωνιάτισσες»). Φυσικά πρέπει να σημειωθεί η μεγάλη συμμετοχή, για άλλη μια φορά, του σωματείου του τριάθλου «Απόλλων Ρόδου» που δίνει το ερέθισμα σε πολλούς αθλητές να ασχοληθούν με τον αθλητισμό και το τρέξιμο ειδικότερα. Στην άρτια διοργάνωση βοήθησαν οι Εθελοντές Σαμαρείτες με δύο αυτοκίνητα και τέσσερα μέλη και δεν υπήρξαν τραυματισμοί σε μια δύσκολη ημέρα. Με δυο περιπολικά και με ανάλογους αστυνομικούς βοήθησε το αστυνομικό τμήμα της Σαλάκου στην εξέλιξη της πορείας, ενώ για άλλη μια φορά σημαντικότατη ήταν η συμμετοχή των κριτών στίβου Δωδεκανήσου που δούλεψαν αφιλοκερδώς για το πρώην μέλος τους, Τσαμπίκο Χατζηνικολάου. Χορηγός των αγώνων, προσφέροντας τα νερά για όλες τις στάσεις, ήταν η εταιρεία ΒΑΠ, που είναι πάντα κοντά στον αθλητισμό της Ρόδου, ενώ χορηγός επίσης για άλλη μια φορά ήταν το ξενοδοχείο Έλαφος στον προφήτη Ηλία που πρόσφερε στον νικητή του αγώνα, μια διανυκτέρευση για δυο άτομα. Σημαντική ήταν η οικονομική ενίσχυση του δημοτικού συμβούλου, καταγόμενου από τα Απόλλωνα, κ. Γιάννη Τριανταφύλλου.
Η Φλόγα Ρόδου θέλει να ευχαριστήσει όλους τους αθλητές – αθλήτριες που έτρεξαν και όλους τους εθελοντές, παράγοντες, σωματεία, φορείς που βοήθησαν με οποιοδήποτε τρόπο και τίμησαν τον Τσαμπίκο Χατζηνικολάου και ταυτόχρονα καθιέρωσαν τον αγώνα που αν προσεχθεί λίγο περισσότερο από τους δημοτικούς άρχοντες μπορεί να γίνει ένας μεγάλος διεθνής αγώνας. Επόμενο ραντεβού για τον 8ο ημιμαραθώνιο αγώνα δρόμου Σορωνή – Απόλλωνα είναι για την 1η Μαρτίου 2015.
Τα αποτελέσματα:
Γενική κατάταξη
1ος Μαγκαφάς Γιώργος (Υγείας) 1.27’32’’
2ος Τσόκος Παναγιώτης (Απόλλων) 1.29’52’’
3ος Τσόκος Δημήτρης (Απόλλων) 1.30’54’’
4ος Χατζηιωάννου Μιχάλης 1.32’34’’
5ος Λιούις Ντέιβιντ 1.33’40’’
6ος Φλεβάρης Νικόλαος (Καλλιπάτειρα) 1.35’04’’
7ος Μαλλιάκας Μερκούρης (Απόλλων) 1,35’58’’
8ος Πάτσης Βασίλης (Υγείας) 1.37’20’’
9ος Παπανικολάου Παναγιώτης 1.41’02’’
10ος Κωστογλάκης Κώστας (Εύδαμος Κως) 1.42’18’’
11ος Διακομιχάλης Ανδρέας (Απόλλων) 1.43’44’’
11ος Καντής Μόσχος (Απόλλων) 1.43’44’’
13ος Καλικάντζαρος Ιγνάτιος (Απόλλων) 1.44’15’’
14ος Βασιλός Θωμάς 1.44’25’’
15ος Γρηγοριάδης Μιχάλης 1.45’00’’
16ος Κουτρούλης Γιώργος 1.45’36’’
17ος Χυτήρης Νίκος 1.45’37’’
18ος Πετραλιάς Σπυρίδων (Απόλλων) 1.45’54’’
19ος Μάμης Σταύρος 1.47’51’’
20ος Φλούδας Γιώργος 1.47’57’’
21ος Τουμπακάρης Δημήτρης 1.48’06’’
22ος Μαριάς Γιώργος (Απόλλων) 1.48’30’’
23ος Χιντζιάδης Μιχάλης (Απόλλων) 1.48’54’’
24ος Καραγκιαουρίδης Γιώργος 1.48’55’’
25η Τζίνη Μαρία (Απόλλων) 1.49’43’’
26ος Ντερελής Γιώργος 1.50’25’’
27ος Γκρανζάν Αλαίν 1.51’15’’
28ος Γεωργάς Λουκάς (Απόλλων) 1.51’53’’
29ος Κοσμάς Στέργος 1.53’19’’
30ος Σούλιος Δημήτριος 1.53’25’’
31ος Βασιλειάδης Παναγιώτης (Φειδιππίδης) 1.53’48’’
32ος Βαγιαννάκης Γιάννης (ΣΕΒΑΣ Ρόδου) 1.54’45’’
33ος Δρακιού Μιχάλης (Απόλλων) 1.56’15’’
34ος Σκιαθίτης Ιωάννης (Απόλλων) 1.56’18’’
35ος Καλάργυρος Παναγιώτης (Υγείας) 1.57’15’’
36ος Χατζηνικόλας Νικόλαος (Απόλλων) 1.57’38’’
37ος Μαυρογιάννης Γιάννης (Φλόγα) 1.58’32’’
38η Ολκκόνεν Σάρι 1.59’05’’
39ος Ζαννετίδης Κωνσταντίνος 1.59’08’’
40ος Καλαφατάς Ανδρέας (Απόλλων) 1.59’12’’
41ος Φειζίδης Παντελής (Απόλλων) 1.59’20’’
42ος Πρέβελ Κέβιν (Απόλλων) 1.59’40’’
43ος Παραπόλας Ιωάννης (Απόλλων) 1.59’55’’
44ος Κουτελιάρης Ευάγγελος (Απόλλων) 2.00’06’’
45ος Ρόκας Αντώνης 2.00’08’’
46ος Χατζηγεωργίου Γιάννης 2.00’45’’
47ος Μαλλιάκας Μανώλης (ΣΕΒΑΣ Ρόδου) 2.01’15’’
48ος Σιδέρης Μιχάλης 2.01’17’’
49ος Τσιαμάκης Γιώργος 2.01’20’’
50ος Λεβέντης Γρηγόρης (Απόλλων) 2.03’05’’
51ος Κανάτας Αθανάσιος (Απόλλων) 2.04’11’’
52ος Κούρος Μανώλης 2.04’24’’
53ος Γκούτης Κώστας 2.04’45’’
53ος Παπαδημητρίου Τσαμπίκος 2.04’45’’
53η Κάτρη Κατερίνα 2.04’45’’
56ος Πανσεληνάς Παναγιώτης (Φλόγα) 2.08’13’’
57ος Λεβέντης Βασίλης 2.08’14’’
58ος Κοσανδιάνος Διονύσιος 2.08’25’’
59ος Ναχνάς Χάρις 2.10’57’’
60ος Γιαγκουνίδης Αναστάσιος 2.11’13’’
61η Λιούις Χέδερ 2.12’03’’
62ος Τσικούρης Παναγιώτης (Απόλλων) 2.13’55’’
63ος Κούρος Γεώργιος (Απόλλων) 2.16’40’’
64ος Μπόμπορ Αλεξάντερ (Απόλλων) 2.18’47’’
65ος Σπανός Γ. Χρήστος (Απόλλων) 2.21’01’’
66η Κρητικού Αναστασία 2.21’19’’
67ος Κωστομοίρης Νικόλαος (Απόλλων) 2.23’54’’
68ος Κοντορίνης Ιωάννης 2.27’29’’
69ος Αναμουρλής Φάνης 2.28’47’’
70ος Γκίκας Αντρέας 2.31’23’’
71η Παπαθανασάκη Νεκταρία (Απόλλων) 2.37’50’’
Μαστροσάββακης Ιωάννης (Απόλλων) εγκατέλειψε.
Θάνου Αναστασία – Φλώρα εγκατέλειψε.
Κουρμαδιάς Πυθαγόρας δεν ξεκίνησε, τραυματίας, βοήθησε στον τερματισμό.

Οι κατηγορίες:
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ έως 18
1ος Πανσεληνάς Παναγιώτης (Φλόγα) 2.08’13’’
2ος Λεβέντης Βασίλης 2.08’14’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 18-34
1ος Μαγκαφάς Γιώργος (Υγε ίας) 1.27’32’’
2ος Τσόκος Παναγιώτης (Απόλλων) 1.29’52’’
3ος Τσόκος Δημήτρης (Απόλλων) 1.30’54’’
4ος Χατζηιωάννου Μιχάλης 1.32’34’’
5ος Διακομιχάλης Ανδρέας (Απόλλων) 1.43’44’’
5ος Καντής Μόσχος (Απόλλων) 1.43’44’’
7ος Γρηγοριάδης Μιχάλης 1.45’00’’
8ος Κουτρούλης Γιώργος 1.45’36’’
9ος Φλούδας Γιώργος 1.47’57’’
10ος Χιντζιάδης Μιχάλης (Απόλλων) 1.48’54’’
11ος Καραγκιαουρίδης Γιώργος 1.48’55’’
12ος Ντερελής Γιώργος 1.50’25’’
13ος Σούλιος Δημήτριος 1.53’25’’
14ος Δρακιού Μιχάλης (Απόλλων) 1.56’15’’
15ος Σκιαθίτης Ιωάννης (Απόλλων) 1.56’18’’
16ος Λεβέντης Γρηγόρης (Απόλλων) 2.03’05’’
17ος Αναμουρλής Φάνης 2.28’47’’
18ος Γκίκας Αντρέας 2.31’23’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 35-39
1ος Παπανικολάου Παναγιώτης 1.41’02’’
2ος Βασιλός Θωμάς 1.44’25’’
3ος Μάμης Σταύρος 1.47’51’’
4ος Καλάργυρος Παναγιώτης (Υγείας) 1.57’15’’
5ος Καλαφατάς Ανδρέας (Απόλλων) 1.59’12’’
6ος Φειζίδης Παντελής (Απόλλων) 1.59’20’’
7ος Κουτελιάρης Ευάγγελος (Απόλλων) 2.00’06’’
8ος Σιδέρης Μιχάλης 2.01’17’’
9ος Κούρος Μανώλης 2.04’24’’
10ος Γκούτης Κώστας 2.04’45’’
11ος Σπανός Γ. Χρήστος (Απόλλων) 2.21’01’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 40-44
1ος Φλεβάρης Νικόλαος (Καλλιπάτειρα) 1.35’04’’
2ος Μαλλιάκας Μερκούρης (Απόλλων) 1,35’58’’
3ος Κωστογλάκης Κώστας (Εύδαμος Κως) 1.42’18’’
4ος Καλικάντζαρος Ιγνάτιος (Απόλλων) 1.44’15’’
5ος Γεωργάς Λουκάς (Απόλλων) 1.51’53’’
6ος Ζαννετίδης Κωνσταντίνος 1.59’08’’
7ος Παραπόλας Ιωάννης (Απόλλων) 1.59’55’’
8ος Τσιαμάκης Γιώργος 2.01’20’’
9ος Παπαδημητρίου Τσαμπίκος 2.04’45’’
10ος Κοσανδιάνος Διονύσιος 2.08’25’’
11ος Γιαγκουνίδης Αναστάσιος 2.11’13’’
12ος Κούρος Γεώργιος (Απόλλων) 2.16’40’’
13ος Μπόμπορ Αλεξάντερ (Απόλλων) 2.18’47’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 45-49
1ος Χυτήρης Νίκος 1.45’37’’
2ος Μαριάς Γιώργος (Απόλλων) 1.48’30’’
3ος Γκρανζάν Αλαίν 1.51’15’’
4ος Κοσμάς Στέργος 1.53’19’’
5ος Βαγιαννάκης Γιάννης (ΣΕΒΑΣ Ρόδου) 1.54’45’’
6ος Μαυρογιάννης Γιάννης (Φλόγα) 1.58’32’’
7ος Μαλλιάκας Μανώλης (ΣΕΒΑΣ Ρόδου) 2.01’15’’
8ος Κανάτας Αθανάσιος (Απόλλων) 2.04’11’’
9ος Ναχνάς Χάρις 2.10’57’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 50-54
1ος Λιούις Ντέιβιντ 1.33’40’’
2ος Χατζηνικόλας Νικόλαος (Απόλλων) 1.57’38’’
3ος Πρέβελ Κέβιν (Απόλλων) 1.59’40’’
4ος Τσικούρης Παναγιώτης (Απόλλων) 2.13’55’’
5ος Κωστομοίρης Νικόλαος (Απόλλων) 2.23’54’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 55-59
1ος Πάτσης Βασίλης (Υγείας) 1.37’20’’
2ος Πετραλιάς Σπυρίδων (Απόλλων) 1.45’54’’
3ος Τουμπακάρης Δημήτρης 1.48’06’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 65-69
1ος Χατζηγεωργίου Γιάννης 2.00’45’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ 70-74
1ος Ρόκας Αντώνης 2.00’08’’
2ος Κοντορίνης Ιωάννης 2.27’29’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ αμεα
1ος Βασιλειάδης Παναγιώτης (Φειδιππίδης) 1.53’48’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ γυναικών 18-29
1ος Κάτρη Κατερίνα 2.04’45’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ γυναικών 35-39
1ος Κρητικού Αναστασία 2.21’19’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ γυναικών 40-44
1ος Τζίνη Μαρία (Απόλλων) 1.49’43’’
ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ γυναικών 45-49
1η Ολκκόνεν Σάρι 1.59’05’’
2η Λιούις Χέδερ 2.12’03’’
3η Παπαθανασάκη Νεκταρία (Απόλλων) 2.37’50’’