Τα αποτελέσματα του αγώνα αντοχής

0
podilasia aponomes

Με επιτυχία έγινε την Κυριακή στην περιοχή του Αγίου Σουλά ο αγώνας αντοχής του τοπικού πρωταθλήματος ποδηλασίας 2014, που διοργάνωσε η Τοπική Επιτροπή Δωδεκανήσου.
Νικητής στην κατηγορία ανδρών αναδείχθηκε ο Κυριάκος Παπασταματάκης του Ροδήλιου. Στην κατηγορία Μάστερς ο Γιώργος Κυπριάδης και στην γενική κατάταξη της κατηγορίας ΟΠΕΝ ο Κωνσταντίνος Κωνστάντουρας.
-ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ 100 ΧΛΜ
1ος ΠΑΠΑΣΤΑΜΑΤΑΚΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ Χρ. 2:53:18
2ος ΚΑΖΑΝΤΖΙΑΝ ΕΡΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ 2:53:33
3ος ΚΟΛΙΑΔΗΣ ΑΝΤΩΝΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ 2:53:36
4ος ΚΑΛΑΦΑΤΑΣ ΒΑΣΙΛΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ 3:00:56
5ος ΠΟΤΣΟΣ ΣΑΒΒΑΣ ΑΘΛΟΣ 3:01:52
6ος ΠΕΤΡΑΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ 3:02:00
7ος ΜΠΟΥΣΔΡΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΘΛΟΣ 3:02:53
8ος ΣΤΕΦΑΝΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ 3:05:09
9ος ΑΡΦΑΡΑΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΑΘΛΟΣ 3:32:51
10ος ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΚΡΙΣΤΙΑΝ ΑΘΛΟΣ 3:50:00
11ος ΠΟΖΙΔΗΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ -1 ΣΤΡ.
-Για την κατηγορία μάστερ συμμετείχαν εννέα (9) αθλητές , οπότε και δεν συμπλήρωσαν τον απαιτούμενο αριθμό δηλ. δέκα . Για το λόγο αυτό έτρεξαν ως κατηγορία οpen .Οι απονομές έγιναν χωριστά ανά κατηγορία , ως εξής :
-ΜΑΣΤΕΡ 75 χλμ
1ος ΚΥΠΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
2ος ΠΑΡΑΠΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΑΠΟΛΛΩΝ
3ος ΡΕΓΚΛΗΣ ΝΙΚΟΣ ΡΟΔΗΛΙΟΣ
-Open ΑΝΔΡΩΝ 75 χλμ
1ος ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
2ος ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ
3ος ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
-Open ΠΑΙΔΩΝ 75 χλμ
1ος ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ
2ος ΑΝΤΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ
-Open ΓΥΝΑΙΚΩΝ-ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ 75 χλμ
1η ΦΑΣΟΗ ΒΑΡΒΑΡΑ
2η ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΛΗ ΒΑΣΩ
3η ΦΡΟΥΜΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ
Open Παμπαίδων 50 χλμ
1ος ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΘΑΝΑΣΗΣ Χρ. 1:35:10
2ος ΖΑΝΝΑΚΗΣ ΜΑΝΟΣ 1:35:11
-ΓΕΝΙΚΗ ΚΑΤΑΤΑΞΗ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΟPEN 75 χλμ
1ος ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΥΡΑΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ ΧΡ. 2:16:05
2η ΦΑΣΟΗ ΒΑΡΒΑΡΑ 2:16:06
3ος ΚΥΠΡΙΑΔΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2:16:25
4ος ΝΙΚΟΛΑΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 2:17:16
5ος ΚΕΛΕΠΕΡΑΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ 2:17:17
6ος ΑΝΤΩΝΑΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 2:25.00
7η ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΛΗ ΒΑΣΩ 2:25:10
8ος ΑΡΝΑΟΥΤΑΚΗΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2:25:12
9ος ΠΑΡΑΠΟΛΑΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2:25:15
10ος ΡΕΓΚΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 2:25:25
11ος ΒΙΤΖΗΛΑΙΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ 2:26:01
12ος ΓΡΙΣΠΟΣ ΝΕΚΤΑΡΙΟΣ 2:30:39
13η ΦΡΟΥΜΗ ΚΑΘΟΛΙΚΗ 2:31:57
14η ΜΠΕΝΤΑ ΑΝΝΑ 2:34:20
15ος ΚΑΡΑΣΑΒΒΑ ΚΥΡΙΑΚΗ 2:36:36
16ος ΠΑΥΛΗΣ ΝΙΚΟΣ 2:41:48
17ος ΜΑΝΙΚΑΡΟΣ ΠΑΝΤΕΛΗΣ 2:48:43
18ος ΚΩΣΤΟΜΟΙΡΗΣ ΝΙΚΟΣ 2:51:07
19ος ΓΙΑΝΝΑΚΟΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ 3:10:05