Τα αποτελέσματα στο bridge

0
bridge2

Την Δευτέρα 31 Μαρτίου διεξήχθη η 1η ημερίδα ζευγών κατηγορίας 1-16 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:

1. Αναστάχας Λ. – Παυλούς Δ. 65,48%
2. Κουφού Α. – Πεζανάκης Ν. 63,10%
3. Γιαλλούσης Μ. – Δανελλάκης Δ. 58,85%
4. Βρούχος Ν. – Κελεπέρας Κ. 56,25%
5. Τυραδέλλη Α. – Κρητικός Χ. 55,36%

Την Τρίτη 18 Μαρτίου συνεχίστηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-9 με την συμμετοχή 8 ομάδων. Τα αποτελέσματα μετά από έξι αγώνες είναι ως εξής:

1. Η ομάδα Φοιτού με τους αθλητές Φοιτό Σ., Τσελεπή Λ., Περδικάρη Κ., Καλοπήτα Β., Βολόνάκη Π., Κοψιάς Ν. με 77,39 Victory.
2. Η ομάδα Αναστάχα με τους αθλητές Αναστάχα Λ., Αναστάχα Γ., Παυλούς Γ., Κρητικός Χ., Πακάκη Σ., Φυσίκα Π. με 75,28 Victory.
3. Η ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Μπίνη Γ., Κλούβα Ι., Κώστογλου Κ., με 71,18 Victory.
4. Η ομάδα Κουτσάκη με τους αθλητές Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν., Τσιμπιδάκη Ε., Δουλγέρη Α., με 65,63 Victory.

5. Η ομάδα Καραγιάννη με τους αθλητές Καραγιάννη Ρ., Κλέτσα Α., Χητά Ε., Χατζησάββα Δ., Μπονιάτη Δ., Κούτρη Β. με 60,99 Victory.
6. Η ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Παλογιαννίδη Μ., Μακέστα Σ., Μηνέττο Α., Στεφανή Π. με 53,06 Victory
7. Η ομάδα Πλίγκου με τους αθλητές Πλίγκο Ε., Χατζηνικόλα Σ., Βολτατζή Γ., Καραγιουσούφ Τ. με 40,22 Victory.
8. Η ομάδα Πετρίδη με τους αθλητές Πετρίδη Β., Χατζηγεωργίου Δ., Παπαμιχαήλ Σ., Φώκιαλη Ε., Φιλίππου Κ. με 37,45 Victory.

Την Πέμπτη 3 Απριλίου στον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου ξεκίνησε το Εσωτερικό Πρωτάθλημα ομάδων κατηγορίας 1-16 με την συμμετοχή 11 ομάδων και τα αποτελέσματα μετά από τρεις αγώνες είναι ως εξής:
1. Ομάδα Γιαλλούση με τους αθλητές Γιαλλούση Μ., Δανελλάκη Δ., Διακοσταματίου Ν., Σιμάτη Α. με 45,44 Victory.
2. Ομάδα Καταξενού με τους αθλητές Καταξενό Γ., Καλαβρέζο Ε., Χατζηιωάννου Ε., Παληγιάννη Φ., με 40,95 Victory.

3. Ομάδα Καραγιάννη με τους αθλητές Καραγιάννη Ρ., Κούτρη Β., Δημητρά Σ., Γιάκλο Κ. με 37,96 Victory
4. Ομάδα Βρούχου με τους αθλητές Βρούχο Ν., Κελεπέρα Κ., Ράμο Ε., Καβαλάκη Ι. με 37,06 Victory.
5. Ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Σ., Τσαγκαλίδη Δ., Μαυρονικόλα Ι., Πιρπιρή Δ., με 35,67 Victory.
6. Ομάδα Τυραδέλλη με τους αθλητές Τυραδέλλη Α., Τσάβαλο Α., Λεριά Ε., Καρακατσάνη Β., Καρακατσάνη Η., με 30,16 Victory.
7. Ομάδα Φοιτού με τους αθλητές Περδικάρη Κ., Τσελεπή Λ., Παυλούς Δ., Αναστάχα Λ. με 26,23 Victory.
8. Ομάδα Παλογιαννίδη με τους αθλητές Παλογιαννίδη Μ., Αγαπητού Σ., Μακέστα Σ., Στεφανή Π. με 25,04 Victory.
9. Ομάδα Τριαντάφυλλου με τους αθλητές Τριαντάφυλλο Ι., Σβίγγο Ι., Δουλγέρη Α., Τσιμπιδάκη Ε. με 24,21 Victory.
10. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Κουφού Α., Βεργή Κ., Ματθαίου Σ., Φυσίκα Π. με 15,11 Victory
11. Ομάδα Παπαεμμανουήλ με τους αθλητές Παπαεμμανουήλ Δ., Τσέτσερη Κ., Μπονιάτη Δ., Χητά Ε. με 12,74 Victory

Την Παρασκευή 4 Απριλίου διεξήχθη ο 1ος αγώνας ζευγών κατηγορίας 1-6 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:

1. Κοφινάκου Ε. – Χατζησάββα Δ. 66,67%
2. Τσαβαρή Ε. – Ράμος Β. 55,56%
3. Τσέτσερη Κ. – Κοψιάς Ν. 54,63%
4. Πετρίδης Β. – Διαιτητής ΕΟΜ 53,70%
5. Μπονιάτη Δ. – Χητά Ε. 46,30%

Αναλυτικά τα αποτελέσματα θα τα βρείτε στο σάιτ της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ www.hellaswbridge.org