Τα αποτελέσματα στο bridge

0
bridge2

Την Δευτέρα 3 Φεβρουαρίου διεξήχθη η 1η ημερίδα ζευγών κατηγορίας 1-16 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:

1. Καβαλάκης Ι. – Καταξενός Γ. 63,54%
2. Καρακατσάνης Β. – Καρακατσάνης Η. 56,25%
3. Τυραδέλλη Α. – Τσάβαλος Α. 54,69%
4. Βρούχος Ν. – Κελεπέρας Κ. 50,00%
5. Χατζηιωάννου Ε. – Παληγιάννης Φ. 49,48%

Την Τρίτη 4 Φεβρουαρίου συνεχίστηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-9 με την συμμετοχή 10 ομάδων. Τα αποτελέσματα μετά από τέσσερις αγώνες είναι ως εξής:

1. Η ομάδα Τσελεπή με τους αθλητές Τσελεπή Λ., Στεφανή Π., Φοιτό Σ., Περδικάρη Κ., Καλοπήτα Β. με 59,66 Victory.
2. Η ομάδα Κουτσάκη με τους αθλητές Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν., Τσιμπιδάκη Ε., Δουλγέρη Α., με 57,93 Victory.
3. Η ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Κώστογλου Κ., Μπίνη Γ. με 53,29 Victory.
4. Η ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Παλογιαννίδη Μ., Μακέστα Σ., Μηνέττο Α. με 44,68 Victory
5. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Κουφού Α., Βεργή Κ., Ανθούλας Κ., Βολονάκη Π., Ματθαίου Σ., Τσέτσερη Κ. με 39,59 Victory.
6. Η ομάδα Αναστάχα με τους αθλητές Αναστάχα Λ., Αναστάχα Γ., Παυλούς Γ., Κρητικός Χ. με 35,09 Victory.
7. Η ομάδα Κλέτσα με τους αθλητές Κλέτσα Α., Χητά Ε., Καραγιάννη Ρ., Κούτρη Β. με 34,79 Victory.
8. Η ομάδα Πλίγκου με τους αθλητές Πλίγκο Ε., Χατζηνικόλα Σ., Βολτατζή Γ., Καραγιουσούφ Τ. με 33,94 Victory.
9. Η ομάδα Χατζησάββα με τους αθλητές Χατζησάββα Δ., Σταυρή Μ., Μπονιάτη Δ., Σιμάτη Μ. με 26,79
10. Η ομάδα Πετρίδη με τους αθλητές Πετρίδη Β., Χατζηγεωργίου Δ., Παπαμιχαήλ Σ., Φώκιαλη Ε., Φιλίππου Κ. με 14,24 Victory.

Την Πέμπτη 6 Φεβρουαρίου στον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου ξεκίνησε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-16 με την συμμετοχή 12 ομάδων και τα αποτελέσματα μετά από δύο αγώνες είναι ως εξής:
1. Ομάδα Κουτσάκη με τους αθλητές Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν., Κώστογλου Κ., Τσελεπή Λ. με 48,77 Victory
2. Ομάδα Λεριά με τους αθλητές Λεριά Ε., Σιμάτη Α., Αγγελάκο Α., Τυραδέλλη Β. με 40,28 Victory.
3. Ομάδα Μπόνη με τους αθλητές Μπόνη Α., Μπονιάτη Δ., Χητά Ε., Παπαεμμανουήλ Δ. με 38,38 Victory.
4. Ομάδα Γιαλλούση με τους αθλητές Γιαλλούση Μ., Δανελλάκη Δ., Διακοσταματίου Ν., Τσαγκαλίδη Δ., με 35,23 Victory.

5. Ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Σ., Μαυρονικόλα Ι., Πιρπιρή Δ., Κλούβα Ι. με 32,56 Victory.

6. Ομάδα Ράμου με τους αθλητές Ράμο Ε., Καβαλάκη Ι., Βρούχο Ν., Κελεπέρα Κ. με 31,81 Victory.
7. Ομάδα Κλέτσα με τους αθλητές Κλέτσα Α., Δημητρά Σ., Καραγιάννη Ρ., Κούτρη Β. με 29,70 Victory.
8. Ομάδα Καταξενού με τους αθλητές Καταξενό Γ., Καλαβρέζο Ε., Χατζηιωάννου Ε., Παληγιάννη Φ. με 29,52 Victory.
9. Ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Μακέστα Σ., Παλογιαννίδης Μ., Στεφανής Π. με 28,66 Victory.
10. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Κουφού Α., Βεργή Κ., Ματθαίου Σ., Τσέτσερη Κ. με 17,64 Victory
11. Ομάδα Καρακατσάνη με τους αθλητές Καρακατσάνη Β., Καρακατσάνη Η., Τυραδέλλη Α., Τσάβαλο Α. με 14,61 Victory.
12. Η ομάδα Φώκιαλη με τους αθλητές Χατζηγεωργίου Δ., Παπαμιχαήλ Σ., Φώκιαλη Ε., Καραγιουσούφ Τ. με 40,27 Victory.

Την Παρασκευή 7 Φεβρουαρίου διεξήχθη ο 3ος αγώνας ζευγών κατηγορίας 1-6 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:
1. Μπονιάτη Δ. – Χητά Ε. 67,50%
2. Τσαβαρή Ε. – Ράμος Β. 55,00%
3. Πετρίδης Β. – Χατζηνικόλας Σ. 50,00%
4. Καραγιουσούφ Τ. – Σταυρή Μ. 45,00%
5. Μακέστας Σ. – Παλογιαννίδης Μ. 43,75%

Αναλυτικά τα αποτελέσματα θα τα βρείτε στο σάιτ της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ www.hellaswbridge.org

Κούτρη Βασιλική