Τα αποτελέσματα στο bridge

0
bridge2

Πραγματοποιήθηκε από τον Αγωνιστικό Όμιλο Μπριτζ Ρόδου, η 1η ημερίδα ζευγών κατηγορίας 1-16 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:
1. Τυραδέλλη Α. – Τριαντάφυλος Ι. 60,71%
2. Δουλγέρη Α. – Τσιμπιδάκη Ε. 60,31%
3. Καβαλάκης Ι. – Ράμος Ε. 58,73%
4. Γιαλλούσης Μ. – Δανελλάκης Δ. 57,93%
5. Κώστογλου Κ. – Μπίνης Γ. 56,74%
Ο Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου συμμετέχει με 13 άλλους ομίλους στο ταυτόχρονο τουρνουά ζευγών κατηγορίας 1-16 που οργανώνει ο Όμιλος Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Μπριτζ κάθε Δευτέρα. Στο σύνολο 14 ομίλων και 169 που συμμετείχαν στην ημερίδα με τις ίδιες ακριβώς διανομές τα αποτελέσματα των αθλητών μας διαμορφώθηκαν και είναι:
15. Καβαλάκης Ι. – Ράμος Ε. 60,54%
31. Γιαλλούσης Μ. – Δανελλάκης Δ. 58,53%
33. Κώστογλου Κ. – Μπίνης Γ. 57,93%
Την Τρίτη 10 Δεκεμβρίου ξεκίνησε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-9 με την συμμετοχή 8 ομάδων. Τα αποτελέσματα μετά από δύο αγώνες είναι ως εξής:
1. Η ομάδα Τσιμπιδάκη με τους αθλητές Τσιμπιδάκη Ε., Δουλγέρη Α., Γρηγορά Ν., Κουτσάκη Ι. με 81,94 Victory.
2. Η ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Κώστογλου Κ., Μπίνη Γ. με 76,29 Victory.
3. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Ανθούλας Κ., Βολονάκη Π., Ματθαίου Σ., Τσέτσερη Κ. με 74,93 Victory.
4. Η ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Παλογιαννίδη Μ., Μακέστα Σ., Μηνέττο Α. με 74,46 Victory.
Η ομάδα Χατζηνικόλα με τους αθλητές Χατζηνικόλα Σ., Πλίγκο Ε., Βολονάκη Π., Ανθούλας Κ. με 87,87 Victory.
5. Η ομάδα Καραγιάννη με τους αθλητές Καραγιάννη Ρ., Δημητρά Σ., Χητά Ε., Τσαβαρή Ε. με 73,30 Victory.
6.Η ομάδα Τσελεπή με τους αθλητές Τσελεπή Λ., Αναστάχα Λ., Καλοπήτα Β., Φοιτό Σ. με 66,47 Victory.
7. Η ομάδα Πετρίδη με τους αθλητές Πετρίδη Β., Χατζηγεωργίου Δ., Καραγιουσούφ Τ., Παπαμιχαήλ Σ. με 57,54 Victory.
8. Η ομάδα Χατζησάββα με τους αθλητές Χατζησάββα Δ., Σταυρή Μ., Μπονιάτη Δ., Σιμάτη Μ. με 49,10 Victory.

Την Πέμπτη 12 Δεκεμβρίου στον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου ξεκίνησε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-16 με την συμμετοχή 10 ομάδων και τα αποτελέσματα μετά από δύο αγώνες είναι ως εξής:
1. Ομάδα Βρούχου με τους αθλητές Βρούχο Ν., Ράμο Ε., Καβαλάκη Ι., Κελεπέρα Κ. με 32,52 Victory.
2. Ομάδα Λεριά με τους αθλητές Λεριά Ε., Σβίγγο Ι., Γιαννιού Μ., Σιμάτη Α. με 30,95 Victory.
3. Ομάδα Καρακατσάνη με τους αθλητές Καρακατσάνη Β., Καρακατσάνη Η., Τυραδέλλη Α., Τριαντάφυλλο Ι. με 24,29 Victory.
4. Ομάδα Γιαλλούση με τους αθλητές Δανελλάκη Δ., Γιαλλούση Μ., Καλαβρέζο Ε., Τσαγκαλίδη Δ., με 23,46 Victory.
Ομάδα Παπασάββα με τους αθλητές Παπασάββα Γ., Γιάκλο Κ., Παληγιάννη Φ., Κλούβα Ι., Χατζηιωάννου Ε. με 88,33 Victory.
5. Ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Μακέστα Σ., Παλογιαννίδης Μ., Στεφανής Π., με 21.22 Victory.
6. Ομάδα Πιρπιρή με τους αθλητές Πιρπιρή Δ., Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Μαυρονικόλα Ι. με 19,45 Victory.
7 .Ομάδα Κουτσάκη με τους αθλητές Κουτσάκη Ι., Γρηγορά Ν., Δουλγέρη Α., Παληγιάννη Φ. με 17,91 Victory.
8. Ομάδα Μπόνη με τους αθλητές Μπόνη Α., Τσαβαρή Ε., Χητά Ε., Παπαεμμανουήλ Δ. με 17,38 Victory.
9. Ομάδα Πλίγκου με τους αθλητές Πλίγκο Ε., Χατζηνικόλα Σ., Καραγιουσούφ Τ., Βολτατζή Γ. με 8,25 Victory.
10. Ομάδα Πεζανάκη με τους αθλητές Πεζανάκη Ν., Φυσίκα Π., Καραγιάννη Ρ., Κούτρη Β. με 43,31 Victory.

Την Παρασκευή συνεχίστηκε με την 2η ημερίδα το τουρνουά ζευγών κατηγορίας 1-6 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:
1. Σιμάτη Μ. – Χατζησάββα Δ. 59,52%
2. Ματθαίου Σ. – Τσέτσερη Κ. 54,76%
3. Καραγιουσούφ Τ. – Βολτατζής Γ. 53,97%
4. Μπονιάτη Δ. – Σταυρή Μ. 51,69%
5. Βεργή Κ. – Κουφού Α. 50,69%

Αναλυτικά τα αποτελέσματα θα τα βρείτε στο σάιτ της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ www.hellasbridge.org