Τα αποτελέσματα στο bridge

0
bridge2

Την Δευτέρα 2 Δεκεμβρίου διεξήχθη η 1η ημερίδα ζευγών κατηγορίας 1-16 και τα αποτελέσματα είναι ως εξής:
1. Γιαλλούσης Μ. – Δανελλάκης Δ. 69,58%
2. Καρακατσάνης Β. – Καρακατσάνης Η. 67,91%
3. Καβαλάκης Ι. – Ράμος Ε. 62,08%
4. Γιαννιού Μ. – Σιμάτης Α. 53,75%
5. Δουλγέρη Α. – Τσιμπιδάκη Ε. 51,25%
Ο Όμιλος Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου συμμετέχει με 13 άλλους ομίλους στο ταυτόχρονο τουρνουά ζευγών κατηγορίας 1-16 που οργανώνει ο Όμιλος Πνευματικού Αθλητισμού Φιλοθέης σε συνεργασία με την Ελληνική Ομοσπονδία Μπριτζ κάθε Δευτέρα. Στο σύνολο 14 ομίλων και 169 που συμμετείχαν στην ημερίδα με τις ίδιες ακριβώς διανομές τα αποτελέσματα των αθλητών μας διαμορφώθηκαν και είναι:
2. Γιαλλούσης Μ. – Δανελλάκης Δ. 66,56%
6. Καρακατσάνης Β. – Καρακατσάνης Η. 64,27%
24. Γιαννιού Μ. – Σιμάτης Α. 58,99%
Την Τρίτη 3 Δεκεμβρίου ολοκληρώθηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-9 με την συμμετοχή 8 ομάδων. Τα τελικά αποτελέσματα είναι ως εξής:
1. Η ομάδα Γιάκλου με τους αθλητές Γιάκλο Κ., Κλούβα Ι., Χατζηιωάννου Ε., Παληγιάννη Φ. με 110,49 Victory.
2. Η ομάδα Τσελεπή με τους αθλητές Τσελεπή Λ., Παυλούς Γ., Καλοπήτα Β., Περδικάρη Κ., Φοιτό Σ. με 103,58 Victory.
3. Η ομάδα Κολιάη με τους αθλητές Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Κώστογλου Κ., Μπίνη Γ. με 102,42 Victory.
4. Η ομάδα Χατζηνικόλα με τους αθλητές Χατζηνικόλα Σ., Πλίγκο Ε., Βολονάκη Π., Ανθούλας Κ. με 87,87 Victory.
5. Η ομάδα Καραγιάννη με τους αθλητές Καραγιάννη Ρ., Δημητρά Σ., Χητά Ε., Κούτρη Β., Αναστάχας Λ., Φυσίκα Π. με 83,31 Victory.
6. Η ομάδα Φιλίππου με τους αθλητές Φιλίππου Κ., Φώκιαλη Ε., Καραγιουσούφ Τ., Παπαμιχαήλ Σ. με 52,40 Victory.
7. Η ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Παλογιαννίδη Μ., Μακέστα Σ., Μηνέττο Α. με 50,83 Victory.
8. Η ομάδα Κουφού με τους αθλητές Κουφού Α., Βεργή Κ., Ματθαίου Σ., Σιμάτη Μ. με 49,10 Victory.

Την Πέμπτη 5 Δεκεμβρίου στον Όμιλο Αγωνιστικού Μπριτζ Ρόδου ολοκληρώθηκε το τουρνουά ομάδων κατηγορίας 1-16 με την συμμετοχή 11 ομάδων και τα τελικά αποτελέσματα είναι ως εξής:
1. Ομάδα Ράμου με τους αθλητές Βρούχο Ν., Ράμο Ε., Καβαλάκη Ι., Κελεπέρα Κ. με 125,39 Victory.
2. Ομάδα Τυραδέλλη με τους αθλητές Τυραδέλλη Α., Τσάβαλος Α., Καρακατσάνη Β., Καρακατσάνη Η., Σβίγγο Ι. με 108,99 Victory.
3. Ομάδα Γιαλλούση με τους αθλητές Δανελλάκη Δ., Γιαλλούση Μ., Διακοσταματίου Ν., Τσαγκαλίδη Δ., με 91,81 Victory.
4. Ομάδα Παπασάββα με τους αθλητές Παπασάββα Γ., Γιάκλο Κ., Παληγιάννη Φ., Κλούβα Ι., Χατζηιωάννου Ε. με 88,33 Victory.
5. Ομάδα Παυλούς με τους αθλητές Παυλούς Γ., Αναστάχας Λ., Μπίνη Γ., Κώστογλου Κ. με 79,56 Victory.
6. Ομάδα Πιρπιρή με τους αθλητές Πιρπιρή Δ., Καταξενό Γ., Κολιάη Ε., Κολιάη Σ., Καλαβρέζο Ε., Μαυρονικόλα Ι. με 75,35 Victory.
7. Ομάδα Αγαπητού με τους αθλητές Αγαπητού Σ., Μακέστα Σ., Παλογιαννίδης Μ., Στεφανής Π., Φυσίκα Π., Παπαμιχαήλ Σ. με 73,21 Victory
8. Ομάδα Μπόνη με τους αθλητές Μπόνη Α., Καραγιάννη Ρ., Τσαβαρή Ε., Χητά Ε., Κούτρη Β., Παπαεμμανουήλ Δ. με 69,69 Victory.
9. Ομάδα Τσελεπή με τους αθλητές Τσελεπή Λ., Δημητρά Σ., Γρηγορά Ν., Κουτσάκη Ι. με 68,25 Victory.
10. Ομάδα Βολονάκη με τους αθλητές Βολονάκης Π., Ανθούλας Κ., Τσέτσερη Κ., Χατζηνικόλα Σ., Πλίγκος Ε. με 57,63 Victory.
11. Ομάδα Χατζησάββα με τους αθλητές Χατζησάββα Δ., Ματθαίου Σ., Σταυρή Μ., Χατζηγεωργίου Δ., Σιμάτη Μ. με 43,31 Victory.
Το Σάββατο 14 Δεκεμβρίου θα ξεκινήσει το Εσωτερικό Πρωτάθλημα Ζευγών στο πολιτιστικό κέντρο Λίνδου στις 19:30. Η δεύτερη ημερίδα θα γίνει την Κυριακή στον ίδιο χώρο και θα ολοκληρωθεί με την τρίτη ημερίδα τν Δευτέρα στις αθλητικές εγκαταστάσεις του Ομίλου στον 1ο όροφο του κτηρίου Ακταίον.
Αναλυτικά όλα τα αποτελέσματα θα τα δείτε στο σάιτ της Ελληνικής Ομοσπονδίας Μπριτζ www.hellasbridge.org .
Κούτρη Βασιλική