Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Συνεχίζουν αήττητες οι κορασίδες

Συνεχίζουν αήττητες οι κορασίδες

0

Παρέμειναν αήττητες και στο ματς με τον 2ο της βαθμολογίας Φοίνικα Παραδεισίου οι κορασίδες της Τελχινίδας και εξασφάλισαν, δύο αγώνες πριν το τέλος, την 1η θέση στην κανονική περίοδο.

Στο ματς που πραγματοποιήθηκε το Σάββατο στο Βενετόκλειο, ο ΡΣΦΠ Τελχινίς ήταν καλύτερος και με εξαίρεση το 2ο σετ που κέρδισαν με 23-25 οι φιλοξενούμενες, δε δυσκολεύτηκε να κάνει την 6 νίκη σε 6 αγώνες στο φετινό πρωτάθλημα κορασίδων.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – ΑΕΣΠ Φοίνικας 3-1 σετ σε 84΄(25-13 σε 22΄, 23-25 σε 26΄, 25-15 σε 21΄και 25-06 σε 15΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς, Κατερίνα Χειμωνέττου) Φαμπιόλα Τερζίου, Ανθή Γκίκα, Κική Μυρωνίδου, Κατερίνα Δεληγιώργη, Δέσποινα Κρητικού, Εύη Μανωλάκη (λ), Μελίνα Τερζή, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Πάολα Σουσάρι, Αριέτα Τερζίου και Δήμητρα Βαρτζιά

Φοίνικας: (Νίκος Αντωνιάδης) Κ. Κατινα, Β. Μπαλάκη, Κ. Κουκιά, Δ. Βόλα, Λ. Σειτι, Μ. Φούκα (λ), Μ. Σαΐτη (λ), Δ. Κουκιά, Σ. Λάου, Κ. Χατζηβάσιλα, Ε. Αρχαγγελίτη, Καλ. Κουκιά. Γ. Μαλιωτάκη και Μ. Μαμαλίγκα.