Αρχική Αθλητικά νέα Βόλεϊ Συνεχίζουν αήττητες οι κορασίδες της Τελχινίδας

Συνεχίζουν αήττητες οι κορασίδες της Τελχινίδας

0

Νίκησαν και το Ροδίων Άθλησις οι κορασίδες της Τελχινίδας και θέλουν ακόμα μία νίκη στο ματς της τελευταίας αγωνιστικής με τις Αθλοπαιδιές Κω για να διατηρήσουν το αήττητο στην κανονική περίοδο του φετινού πρωταθλήματος.

Στον αγώνα που πραγματοποιήθηκε την Μ. Τρίτη η Τελχινίδα ήταν καλύτερη και δε δυσκολεύτηκε να επικρατήσει ενός αντιπάλου που παρουσιάστηκε με απουσίες στο Βενετόκλειο.

ΡΣΦΠ Τελχινίς – Ροδίων Άθλησις 3-0 σετ σε 64΄(25-13 σε 22΄, 25-11 σε 25΄και 25-10 σε 17΄)

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Φαμπιόλα Τερζίου, Ανθή Γκίκα, Κική Μυρωνίδου, Δέσποινα Κρητικού, Μελίνα Τερζή, Άννα Καπετάν Γεωργίου, Πάολα Σουσάρι (λ), Αριέτα Τερζίου, Μιχαέλα Βογιατζή, Εριέτα Μπαρτζία και Δήμητρα Βαρτζιά

Ροδίων Άθλησις: (Βασίλης Προδρομίδης) Διακολιού, Σωτηρίου, Ντέμο, Παπαβασιλείου (λ), Παπαδοπούλου, Γεράκη, Σταυρούλη, Μάγκου, Ευθυμίου (λ) και Νουρεδίν.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Νίκος Χατζησταυρίδης και η Μαρία Ινγγλέση.