Αρχική Τοπικό Δωδεκανήσου Α' Δωδεκανήσου Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Αστέρας!

Συνεχίζει να εντυπωσιάζει ο Αστέρας!

0

Την μοναξιά της κορυφής απολαμβάνει ο Αστέρας Παστίδας ο οποίος κατάφερε να “τσιμπήσει” έναν πολύτιμο βαθμό και στο Βάτι απέναντι στον τοπικό Διαγόρα. Οι δυο ομάδες έμειναν στο 0 – 0 μετά από ένα μέτριο έως κακό πρώτο ημίχρονο και μια πολύ καλύτερη επανάληψη. Στο διάστημα αυτό, οι φιλοξενούμενοι έδειξαν να ελέγχουν τον αγώνα και προσπάθησαν να ασκήσουν πίεση στα αντίπαλα καρέ. Έχασαν την μεγαλύτερη τους στιγμή στο 60′ όταν ο Πολυμένοφ με σουτ μέσα από την μεγάλη περιοχή έστειλε τη μπάλα να χτυπήσει στη συμβολή των δοκών. Προς το τέλος, ζήτησαν μάλιστα και πέναλτι όταν μετά από κεφαλιά του Χατζηβαλσάμη η μπάλα χτύπησε στο χέρι αμυνόμενου με τον διαιτητή πάντως να αφήνει το παιχνίδι να συνεχιστεί κανονικά.