Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 SuperLeague 2: Πρεμιέρα με δύο ισοπαλίες και “διπλό” για τον Λεβαδειακό

SuperLeague 2: Πρεμιέρα με δύο ισοπαλίες και “διπλό” για τον Λεβαδειακό

0

Του Κώστα Μόσχοβου

Τέλος στην αναμονή είχαμε σήμερα (16/01) για την έναρξη του πρωταθλήματος της SuperLeague 2. Έπειτα από 312 ημέρες η πρεμιέρα του πρωταθλήματος έγινε με τρία ματς, αντί των τεσσάρων προγραμματισμένων, αφού η αναμέτρηση Χανιά-Δόξα Δράμας αναβλήθηκε ελλείψει αδειοδότησης της Δόξας.

Στα της πρώτης αγωνιστικής η Παναχαϊκή αν και προηγήθηκε των Τρικάλων στο 17’ με 1-0 τελικά έμεινε στην ισοπαλία με 1-1. Το σκορ για τους «Αχαιούς» είχε ανοίξει με κεφαλιά ο Μπάτροβιτς, για να διαμορφώσει στο 79ο λεπτό ο Ευθυμίου το τελικό αποτέλεσμα.
Επίσης ο Λεβαδειακός πήρε εύκολο «διπλό» στην έδρα του Καραϊσκάκη Άρτας με σκορ 2-0. Μόλις στο 8ο λεπτό ο Μυτίδης άνοιξε το σκορ, για να «κλειδώσει» το τρίποντο ο Γιώργος Μύγαςστο 55ο λεπτό της αναμέτρησης.

Στην ισοπαλία (1-1) έμεινε και το παιχνίδι στο «Βουζουνεράκειο» στάδιο ανάμεσα στον Ο.Φ.Ι και τον Διαγόρα. Οι “κυανέρυθροι” άνοιξαν το σκορ στο 14ο λεπτό με τον Μπαστάκο, με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι και δέχθηκαν την ισοφάριση στο 70’ με τον Γκίνη.