Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Super League 2: Συνέτριψε την Δόξα ο Καραϊσκάκης, υποβιβάστηκε η Ιεράπετρα

Super League 2: Συνέτριψε την Δόξα ο Καραϊσκάκης, υποβιβάστηκε η Ιεράπετρα

0

Συνέχεια με την τρίτη αγωνιστική στο πρωτάθλημα της Super League 2 είχαμε σήμερα όσον αφορά την φάση των play out.

Παναχαϊκή – Τρίκαλα 2-1

Η Παναχαϊκή χάρη στα γκολ των Παπαδόπουλου (13′) και Μπάτροβιτς (20′), έθεσε τις βάσεις από το πρώτο κιόλας ημίχρονο, για να φτάσει στην νίκη με σκορ 2-1 εντός έδρας κόντρα στα Τρίκαλα και ουσιαστικά «καθάρισε» με το ζήτημα παραμονή στην κατηγορία. Για τους φιλοξενούμενους μείωσε ο Σταματής (35′) στο τελικό αποτέλεσμα. Βέβαια τα Τρίκαλα είχαν και δοκάρι ξανά με τον Σταματή στο τέλος για το 2-2.

ΠΑΝΑΧΑΪΚΗ (Χρήστος Καραπίτσος): Κολοβούρης, Μαρκοπουλιώτης, Πάνος (59′ Τσερούτι), Λαρέα, Μπρους, Αργυρόπουλος (59′ Μουστακόπουλος), Ανάκογλου (80′ Σκεπετάρης), Παπαδόπουλος (59′ Γιούσης), Μπάτροβιτς, Κουσκουνάς και Μασούρας.

ΤΡΙΚΑΛΑ (Βασίλης Καλογιάννης): Περλιέσι, Ριζογιάννης, Σκόνδρας, Πέλκας, Τάχατος, Ευθυμίου (68′ Πανίδης), Νιάρος, Κεχαγιάς (23′ Σουλιώτης), Ντιαλόσι (62′ Παπαγεωργίου), Κλεμέντε (23′ Πιαστόπουλος) και Σταματής.

Απόλλων Λάρισας – Ο.Φ. Ιεράπετρας 1-0

Με γκολ του Σέχου μόλις στο έκτο λεπτό του ματς, ο Απόλλων Λάρισας κέρδισε με το ισχνό αλλά πολύ σημαντικό 1-0 τον Ο.Φ. Ιεράπετρας. Μετά και την συγκεκριμένη ήττα η ομάδα της Κρήτης υποβιβάστηκε όντας ουραγός της βαθμολογίας. Για τους γηπεδούχους αποβλήθηκε ο Μόρας στο 60′, ενώ για τους φιλοξενούμενους ο Κούσταστο 88′.

ΑΠΟΛΛΩΝ ΛΑΡΙΣΑΣ (Kώστας Φραντζέσκος): Αστράς, Καμπέρης, Μόρας, Σκούπρα, Μπαλογιάννης, Μπάλλας, Ντα Κάμπο, Λουκάς, Γιάκος, Αθανασιάδης, Σέχου.

Ο.Φ. ΙΕΡΑΠΕΤΡΑΣ (Τίμος Καβακάς): Παπαδόπουλος, Καψάλης, Περδίκης, Ζήσης (46′ Χιντζίδης), Χατζητερζόγλου, Λεμονής, Φουάσης (77′ Αρναούτογλου), Γκίνη (77′ Τσιλιγγίρης), Μπαράτα (70′ Ντούνης), Κούστα, Βουό.

Δόξα Δράμας – Καραϊσκάκης 2-4

Στο ματς της αγωνιστικής ο Καραϊσκάκης Άρτας έβαλε «φωτιά στα play out, καθώς πανηγύρισε τεράστια εκτός έδρας νίκη με ανατροπή (2-4) κόντρα στην Δόξα Δράμας. Οι «μαυραετοί» προηγήθηκαν στο σκορ με τον Σαμπανίδη (1-0 στο 23′), για να ισοφαρίσει προσωρινά ο Ναζίμ (1-1 στο 60′). Ο Πινδώνης έδωσε εκ νέου το προβάδισμα στους γηπεδούχους στο 71ο λεπτό (2-1), αλλά το επιθετικό ρεσιτάλ των φιλοξενούμενων στα τελευταία δέκα λεπτά της αναμέτρησης, όπου έφεραν τούμπα το ματς με τρία γκολ σε τέσσερα λεπτά (Μπρέμπος 80′, Βανκεβάι 81′ & Δούμτσιος 84′) τους έδωσε μία σπουδαία νίκη.

ΔΟΞΑ ΔΡΑΜΑΣ (Κώστας Βασιλακάκης): Ηλιάδης, Μπελεβώνης, Άντερσον, Κουκόλης, Παρασκευάς, Πινδώνης, Αγγελόπουλος (66′ Παπϊωάννου), Μενσά (66′ Κόντος), Φυτόπουλος (46′ Παπαργυρίου), Μαυριάς, Σαμπανίδης.

ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗΣ ΑΡΤΑΣ (Γιάννης Μάγγος): Χουάντερσον, Τάμπας (37′ Φετεινίδης), Μπεκατώρος (79′ Mπρέμπος), Θεολόγου, Χατζηδίμπας, Ρουμπάνγκουκα (37′ Κορέλας), Ναζίμ, Λόβριτς, Δούμτσιος, Μαύρου (67′ Λουίς Φελίπε), Βανκεβάι.

Πηγή φωτογραφίας: fosonline.gr