Αρχική Αθλητικά νέα Super League 2 Super League 2: Ήττα και στην Επισκοπή για τη Ρόδο

Super League 2: Ήττα και στην Επισκοπή για τη Ρόδο

0
φωτο: grandsport.gr

Νέα ήττα, αυτή τη φορά από την Επισκοπή με 4 – 2 εκτός έδρας, γνώρισε η Ρόδος. Μετά το νέο αρνητικό αποτέλεσμα στο πλαίσιο της 29ης αγωνιστικής, “ψαλιδίστηκαν” και άλλο οι ελπίδες της ροδίτικης ομάδας για να μπορέσει να εξασφαλίσει την παραμονή της στην κατηγορία, μιας και παραμένει στην τελευταία θέση της βαθμολογίας με 16 βαθμούς.

Αν και οι «πράσινοι» προηγήθηκαν στο σκορ με γκολ του Νικολόπουλου (από τα αποδυτήρια) και του Σουλάϊ στο 21’ (0 – 2), δεν μπόρεσαν να έχουν ανάλογη συνέχεια καθώς οι γηπεδούχοι αντέδρασαν και «γύρισαν» το παιχνίδι. Στο 40’ ο Σουμπασάκης μείωσε σε 2 – 1 και λίγο πριν από το φινάλε του ημιχρόνου, ο Νταρσίζιο έκανε το 2 – 2. Η επανάληψη ανήκε στους γηπεδούχους οι οποίοι έχοντας σε μεγάλη ημέρα τον Βαγγέλη Νοικοκυράκη (δανεικός) από τον ΟΦΗ, έφθασαν στο 4 – 2 με δικά του τέρματα. Ένα στο 60’ και ένα στο 65’.

Η Ρόδος για μια ακόμα φορά έπαιξε χωρίς κανονικό τερματοφύλακα και θέση κάτω από τα δοκάρια πήρε ο Καραγεώργης.

Οι συνθέσεις:
ΕΠΙΣΚΟΠΗ: Καλογεράκης, Καραγιάννης (80′ Τσάβος), Τασιούλης, Ανδρικόπουλος, Γκονζάλβες, Εμπόι, Πολυχρόνης, Σουμπασάκης, Νοικοκυράκης (89′ Κουκούλης), Σταθόπουλος (82′ Σκόνδρας), Νταρζίσιο
ΡΟΔΟΣ: Καραγιώργης, Νικολακόπουλος, Κέβυν, Μακρυδημήτρης, Μαρτσάκης, Μάρκοβιτς, Καψάλης, Mπότος, Δελαπόρτας, Σουλάι, Παπάζογλου